Autor Zpráva
Hds
Profil *
Mám takovou filozofickou otázku :) - všude se teď člověk dočítá o AJAXu, Rich Internet Applications, XML-RPC, Web 2.0, a tak dále, ale nechápu jednu věc - pokud jsem to správně pochopil, tak veškeré tyto technologie jsou (mimo jiné) založeny na JavaScriptu. Takže, zůstává tady zásadní problém - na co tohle všechno je, když je tu pořád možnost, že uživatel má JS vypnutý? Vykašlat se na něj? :)
SuE
Profil
na js je založený jen AJAX
js má vypnutý tak malé procento uživatelů, že se asi vyplatí na ně kašlat :-)
Martin
Profil
js má vypnutý tak malé procento uživatelů, že se asi vyplatí na ně kašlat
Tohle je dobrá provokace, né každý takový výrok snese. Mě osobně to nějak netrápí. Počkám si na reakce.
T3RMiX
Profil
Bude zbytecny flame jako u vsech techto odpovedi.
Zalezi jestli autor je kaslajici nebo ohleduplny :)
halogan
Profil
Martin: podle narocnosti aplikace. Napriklad GMail by se nevyplatilo delat pro oboje najednou, takze pro uzivatele bez JS je tam zcela separatni app. Ja se snazim delat bez pouzitelny pro JS i bez, i kdyz je to slozite.
Dero
Profil
Vykašlat ne, ale předpokládat, že takový uživatel je handicapovaný. Já vždycky beru uživatele bez JS za slepého (to nemyslím nijak pejorativně) a představím si, že tento prochází můj web s hlasovou čtečkou a podle toho se snažím co nejlépe zařídit v tech webech, kde zrovna JS používám. Tzn. mě zajímá kód, ne zobrazení. To má výhodu v tom, že uživatelé těxtových prohlížečů budou hned doma, protože na takový přístup si zvykají, jak přibývá dobře přístupných webů.

Pokud má však někdo vypnutý JS v moderním vizuálním prohlížeči, tak je to jeho problém. Ode mě se dočká zprávy, že by si měl zapnout JS, zobrazovací chyby mě nezajímají. To se týká ale JS aplikací, ne různých prťavých JS doplňků. Pokud je někdo paranoidní a JS má vypnutý (nevidím pro to jediný důvod), tak ať nečeká, že mu pojede moderní dynamická aplikace. Pokud má zastaralý prohlížeč, tak to taky nemůže očekávat. Takže asi takhle.
Leo
Profil
Vzdycky se da udelat alternativa bez JS, i kdyz je to pro uzivatele zdlouhavejsi (musi cekat na obnoveni stranky), ony totiz zadny novy technologie nejsou, i kdyz se to tak rado pojmenovava, porad je to jen html, css, js a http. Otazka je, jestli v danem pripade stoji vyvoj s ohledem na ty bez JS za to. Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0