Autor Zpráva
JanekS
Profil
Ahoj. Chtel bych udelat stranku, ktera by mela nadpis a menu, ktere by byly pevne umistene a vlastni text, ktery bych mohl samostatne scrollovat, aniz by mi ujelo menu a nadpis. Stejne jako se to dela prez framy, ale ty pouzit nechci. Snazim se to vyresit prez divy a pozicovani. Problem je s tim, jak maximalne vyuzit vysku stranky. Tady je muj dosavadni vysledek, co si o tom myslite? Na nekterych rozlisenich se to chova dost blbe. Neda se nejakym zpusobem zjistit velikost plochy, ktera je pro stranku k dispozici? Diky.
Filips
Profil
Nahradit css. www.jakpsatweb.cz/css

Filips
Filips
Profil
myslím, že by to tak mohlo být. To se zjistit nedá. Jinak css do externího souboru.

Filips
Mistr
Profil
JanekS
Můžeš využít i http://css.interval.cz
JanekS
Profil
Diky, to je presne ono ()Simulace ramcu. Jenom je trochu matouci, ze posuvnik jde az nahoru, preztoze hybe jenom dolnim divem, ale s tim se uz asi nec nenadela. Jenom nerozum tomu stylovani:
{
position:fixed;
_position:absolute;
}
co znamena to "_position"?
RPG
Profil
JanekS
"_position" by měl být css hack... Přesněji řečeno podtržítkový hack pro IE.
JanekS
Profil
Teď mi připadá, že by bylo ještě lepší, kdybych mohl zjistit velikost dostupné plochy pro stránku (nebo aspoň rozlišení) a velikost divů tomu přizpůsobit. Určitě to jde přes javascript (screen.availWidth a screen.availHeight), ale ideální by bylo vyřešit to nějak přes php, abych se nemusel spolehat na to, že uživatel ten javascript zvládne. Nevite, jestli mužu v php zjistit dostupnou plochu, nebo aspoň rozlišení obrazovky uživatele? Dik
JanekS
Profil
A kdybych chtěl měnit velikost divů javascriptem (třeba při změně velikosti okna), jak na to?
habendorf
Profil
Musel bys to na onresize přepočítat a přenastavit. Nicméně celé je to cesta do pekel.
JanekS
Profil
Proč myslíš, že je to blbost? Když to ošetřim tak, aby i bez javascriptu ta stránka nevypadala nějak příšerně...
habendorf
Profil
Mrkni na tohle http://weblog.plavacek.net/2005-02.html#1108716997
JanekS
Profil
Ještě mě napadlo něco, navrh3.html Furt to neni ale přesně vono. Netušíte někdo, proč je to vyšší než okno prohlížeče, když mám na hlavnim divu height: 100%?
JanekS
Profil
Nevite nekdo? Prosim...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0