Autor Zpráva
Carix
Profil
Zdravim,

Prosim o pomoct. Na strance www.teckari.wz.cz/nastenka.php je jeden hlavni iframe. Jak vidite tak pod nim je odkaz obnovit. Potřeboval bych aby když kliknu na obnovit se obnovil pouze iframe a ne cela stranka.

Děkuji za rady
WanTo
Profil
Buď nějak pomocí JavaScriptu přistoupit k objektu iframu (nevím jak :) ) nebo ještě zkus nastavit target odkazu na iframe.
Mistr
Profil
Proč to řešit přes JavaScript? Vždyť to jde prostým HTML:
<a href="nastenka_vypis.php" target="hlavni">Obnovit</a>
WanTo
Profil
Napadlo mě, že by se mohl vyskytnout jeden drobný problém. Když se nastenka_vypis.php uloží do cache, pomocí odkazu od Mistra se určitě nenačte znova. Nevím jak se bude chovat řešení přes JavaScript.

Naštěstí to jde celkem jednoduše opravit přidáním pár hlaviček do PHP skriptu:

header ("Expires: Mon, 26 Jul 1997 05:00:00 GMT"); // datum v minulosti
header ("Last-Modified: " . gmdate("D, d M Y H:i:s") . " GMT");
// vždy upraven
header ("Cache-Control: no-cache, must-revalidate"); // HTTP/1.1
header ("Pragma: no-cache"); // HTTP/1.0

z php.net
Mistr
Profil
WanTo
No, a nemohlo by se tyhle položky narvat do stránky "nastenka_vypis.php" prostřednictvím META tagů?
Leo
Profil
"No, a nemohlo by se tyhle položky narvat do stránky "nastenka_vypis.php" prostřednictvím META tagů?"

Vada je v tom, ze meta tagy sice muzou vzit v potaz kese prohlizecu, ale tezko kese po ceste. Leo
Mistr
Profil
Hmmm
Carix
Profil
Všem děkuju hlavně Mistrovi a WanTovi problém je vyřešen ;). Btw kdyby někdo měl zájem na nástěnce spolupracovat bylo by to skvělý ;) mám ještě pár věcí který bych potřeboval vyřešit...
WanTo
Profil
mám ještě pár věcí který bych potřeboval vyřešit...
Tak založ nové téma a podíváme se ti na to ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0