Autor Zpráva
And
Profil *
Já bych potřeboval vědět jestli nějak jde udělat to, že když někdo půjde na moje stránky (přepokládám že kámoš) a bude vědět svoje jméno a heslo že by se prostě normálně přihlásil a na stránce se objevilo kdo tam je a bylo by tam jeho jméno.Jde to nějak bez registrace?Umím HTML,CSS a trošičku PHP.
Filips
Profil
Přes PHP by to mělo jít, ale nevím jak.

Filips
WanTo
Profil
Stačí si do tabulky v databázi nebo souboru ukládat, kdo je právě online. To uděláš jednoduše při přihlašování. A při odhlášení záznam zase smažeš.
ronan
Profil
Nebo vezmi proměnnou z přihlašovacího formuláře a vlož ji pak na stránky do pozdravu, pokud to třeba nechceš/neumíš dělat pomocí databáze..
error414-
Profil *
And
Definuj on-line?
- Sedi u poctace a ma v prohlizeci tvoji stranku
- cte tvoji stranku
- atd
Anonymní
Profil *
Taky by mě to zajímalo. "Sedí u počítače a má v prohlížeči moji stránku" a "čte moje stránky" je přece to samé, pokud je někdo zalogovaný.

Takže, jak udělat, když se teda někdo zaloguje, vytvoří se sessions které si zalogovaný uživatel sebou nosí všude, a když se takto zaloguje několik uživatelů, aby se teda někde na stránce objevil výpis VŠECH on-line uživatelů??? Podporuje fce SESSIONS i něco jako součet všech zalogovaných uživatelů s jejich výpisem? Nebo si SESSIONSS hlídá jen toho svého uživatele a tu jeho stránku a o ostatní stránky kdekoli v republice se nestará a ani to neumí (dosáhnout na ně a zobrazit je), hmm???


Jak by to bylo s tím vkládáním do databáze po přihlášení nějakého $username a následným výpisem všech on-line a pokud se odhlásí, tak se z databáze vymaže, můžete sem někdo nahodit nějaký script kdo umíte programovat????:)))))
Díky Marek.
koudi
Profil
Sessions si hlídá jenom jednoho a funkce pro souhrný procházení/sčítání apod. neni. Leda by sis nechal sessions ukládat někam jinam než normálně a přes FS se je snažil nějak načítat, ale to mi přijde dost zbytečný. Nejjednodušší bude udělat to přes db, kam si při natažení každý stránky uložíš aktuální čas a pak to jen nějakym způsobem porovnáš s aktuálnim.
Leo
Profil
Nic takoveho jako byt on-line u webu neexistuje - muzete maximalne zjistit cas, ktery uplynul od posledniho pozadavku klienta (prohlizece) na server (a nejaky vas skript). To je vsechno, Leo
Anonymní
Profil *
Jo, tak to bych přesně potřeboval, jak se zjistí poslední čas od posledního požadavku klienta? Měli byste někdo nějaký script?

Zatím mám nedokonalé toto.

Uživatel se zaloguje:
- jeho username je uložen do nějakého sessions a tedy:



if (login($nejakylogin, $heslo))
{
// jestliže jsou zadané údaje platné dle databáze, vytvoří se jedinečné id
$HTTP_SESSION_VARS['valid_user'] = $username;


pod toto vložíme do další tabulky třeba s názvem online toto:



$cass = Date("H:i");
@$vyber_db=Mysql_query("select * from online order by jmeno desc;");
MySQL_Query("insert into online values ('$username', '$cass');");
}
else
{
// špatné zalogování
echo '<META HTTP-EQUIV=Refresh CONTENT="0; URL=http://nekam"></div>';
exit;
}


teď bysme tedy měli mít nějakého $username zalogovaného a údaj o jeho zalogování i s časem uložený v samostatné tabulce.

Při Logoutu , kdy si username přejmenujeme na $old_user, potom můžeme použít zároveň s destroy sessions i tento kód:



$pozadavek = "DELETE FROM `online` WHERE `jmeno` = '$old_user' LIMIT 1;";
mysql_query($pozadavek);
.

TAK A TEĎ bych požádalo pomoc, jistě jste si všimli, že čas on-line uživatele je vždy pevný, tedy podle času kdy se zalogoval, pak je stálý a nemění se. Měl byste někdo tip, jak aktualizovat časy v tabulce, když uživatel někam klikne? Dále jak ošetřit to, že třeba uživatel zavře okno, nebo odejde od pc na dlouhou dobu, mělo by se tedy nějak zařídit, aby se uživatel vymazal i z tabulky online. Máte nějaký nápad?
Marek
Leo
Profil
"Jo, tak to bych přesně potřeboval, jak se zjistí poslední čas od posledního požadavku klienta? Měli byste někdo nějaký script?"

No proste si v kazdym skriptu uzivatele identifikujete a pak jen nekam (napr. do session) ulozite aktualni cas. Zjistit ze odesel jinam od pc dost dobre nemuzete (teda slo by to za cenu plytvani prostredky pomoci JS, ale nedelal bych to). Zase tak smirovat je nemusite :-) Leo
Anonymní
Profil *
No proste si v kazdym skriptu uzivatele identifikujete a pak jen nekam (napr. do session) ulozite aktualni cas.


Na tohle jsem se ptal, jestli zná nebo má někdo konkrétní script, tady chtěj lidi scripty a ne takové rady, tohleto přece víme a jen to dokola pořád opakuje.:-)
Leo
Profil
Lidi chtej hotove skripty? Tak to si asi spletli forum. Leo
Anonymní
Profil *
Hele ja nevim o co jde ale mam udelanej jeden script mozna se bude hodit

<?php
$isp = $_SERVER['HTTP_VIA']. "\n";
$iplocal = $_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR']. "\n";
$zwebu1 = $_SERVER['HTTP_REFERER']. "\n ";
$explore = $_SERVER['HTTP_USER_AGENT']. "\n";
$ref = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
$cas = Date("j. " . "m. " . "Y, " . "H:i:s")."\n";
$banda = array("88.15.53.155"=>"Petr","195.71.122.24"=>"Martin");
$lidi = $banda[$ref];
$some = "Nekdo je na mem webu v "stránka" ";
$to = "email@seznam.cz";
$sub = "$lidi je na mem webu v stránka";
$vse = ($cas . $ref . $isp . $zwebu1 . $explore);

if ($lidi!=""):
@mail($to, $sub, $vse);

else:
@mail($to, $some, $vse);
endif;

?>

vloz to do kazdé stránky a po nactení stránky ti prijde email s tim ze tam nekdo zrovna je. Do pole si dáš všechny koho znáš ip adresy. nějak si to už uprav.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0