« 1 2 »
Autor Zpráva
Hříbě
Profil *
Ahojky! Mám už jedno místečko na webu, se kterým mi pomohl kamarád. Sem bez problémů posílám webové stránky, fotogalerie a pod. Dnes jsem si založila nový účet kuli dalšímu místečku a nevím jak mám dokázat, abych se normálně připojina na eftípko. Vytvořila jsem si formulář, přihlásila se přes heslo, ale něco mi to nepapá a já nevím co. Možná musim na FTP vlézt nejdříve z místa, kde jsem si vytvořila místo, ale nevim jak. Kámoše se už ptát nechci, protože už tak ze mě byl na mrtvici :o)))). Díky za případnou radu!
lukysy
Profil
Hříbě Z toho jsem nepochopil nic a četl jsem to 5x...
thingwath
Profil
Tak to si asi budeš muset vybrat mrtvici, nebo napsat detailnější popis. Já nemám nejmenší tušení co vlastně chceš :-)
Hříbě
Profil *
Hmm...asi je ten můj dotaz na vás všechny tady moc jednoduchej :-(...Sem ještě zakovej začátečníček a prostě a jednoduše nevim, jak pošlu na web stránku, kterou třeba ve Front Page vytvořim...Už? 8-)
lukysy
Profil
Hříbě A kam? Kde máš ten svůj prostor - podle tebe místečko?
Hříbě
Profil *
U volnýho...
thingwath
Profil
A máš jistotu, že se přihlašuješ se správným jménem a heslem? Co používáš za klienta na FTP?
Hříbě
Profil *
thingwath...Ty brďo to chceš po mně hodně :-D...Myslíš prográmek? Jmenuje se Total Commander 32...hi hi asi toho nechám jsem tu za blba...Nevim na co se mě ptáš...Prostor mám u volnýho...bééééé fňuk :-))))
Hříbě
Profil *
thingwath
[b][/b]
A myslim, že se přihlašuju správně. Uplně stejně, jako kdybych lezla do vlastní schránky u volnýho...ach jo. Asi budu muset votravovat kámoša...:-)
thingwath
Profil
V pořádku, odpověď žádanou informaci obsahuje ;-) Takže, popiš mi prosím co zhruba děláš, jaké dostáváš chybové hlášky a co očekáváš, že by to místo těch chybových hlášek mělo udělat.
lukysy
Profil
A máš tam vůbec FTP přístup? Taky důležitá otázka...
Hříbě
Profil *
thingwath...:-)) Takže dívej...Normálka si otevřu ten Commander, najdu si to svoje FTP, kam se chci připojit. Dám připojit a požádá mě to o heslo (o to, které jsem psala když jsem si zřizovala ten účet u volnýho). Když ho napíšu, vyběhne na mě hlášení, že připojení se nezdařilo. Pokud by to bylo správně, připojila bych se ke svým složkám, které posílám na web (u tohoto účtu zatím nic nemám) a mohla bych stahovat, nebo posílat cokoliv. Sakra zase blbě napsaný co? :-)...
Hříbě
Profil *
lukysy...Jo jo jo..jasně že jo. Už mám i stránky... www.volny.cz/hribatko1
thingwath
Profil
Dobře, takže máš v TC uložené spojení na nějaké FTP, které ti ovšem vrací nezdařené připojení. Je ve vlastnostech pro to připojení nastaveno správné uživatelské jméno a adresa? Nemáš to připojení původně pro jiné FTP a nezapomělas změnit i uživatelské jméno?
lukysy
Profil
Hříbě Tentokrát napsáno dobře... Má někde volný nastavení ftp? Může se lišit. Nastavovala jsi to podle toho? Já třeba někdy ťukám parametry FTPček nazpameť a je to špatně...
Hříbě
Profil *
thingwath...No právě že si myslim, že to mám vyplněno správně. Chce to po mně Relaci - to je jen název pro to připojení a neovlivňuje připojení. To je jen pro mě. Dál to po mně chce Hostitele. Tam mám ftp.volny.cz To by mělo taky být správně podle mého druhého účtu (se kterým mi pomohl kámoš). Dál jméno uživatele - tam mám nick, který bych při tomto připojení používala (jako u hrobatka1 mám hribatko1). Pak typ serveru - tam mám vyplněno "autodetekce" a jeko poslední mám zaškrtnutý "použít pasivní režim přenosu. Heslo sem zaškrtávat nechci, to by se mi v tom mohl hrabat keždej. Na heslo se mě to ptá a to si pochopitelně pamatuju. U všech těchto položek dbám i na malá a velká písmena, protože vim, že některý servery jsou na to náchylný...
Hříbě
Profil *
lukysy....No vlastně jsem to udělala podle tohoto (hříbátkovýho) nastavení. Ale proč by to mělo být jinak, když je to také u volnýho?
Leo
Profil
"Možná musim na FTP vlézt nejdříve z místa, kde jsem si vytvořila místo, ale nevim jak."

Mozna jo, pak se asi musis pripojit na internet pres volny a teprve pak pouzit to ftp, Leo
lukysy
Profil
Hříbě A jiný účet jsi zkoušela? Nemusí tam teď třeba krátkodobě FTP fungovat...

Leo Myslíš? Tohle se mi zdá jako blbost (Ta druhá část)
Hříbě
Profil *
Leo...No to už jsem dělala...Jenomže když se přihlásim k volnýmu, nic se nezmění. Musela bych se tam pobrouzdat v tom místě přesně na www. Ale nevim kde...Já to tam prostě nemůžu najít. Chjó...:-)
Hříbě
Profil *
Luky...v tom to myslim nebude, protože na účet hribatko1 mě to normálně spojí.
thingwath
Profil
lukysy
Je to možné, u SMTP serverů je to tak vždycky, u FTP může být taky.

Nevypisuje TC podrobnější chybové hlášky? (tohle je spíš otázka, jestli se to nedá někde zapnout :-))

A nebo víš ty co? Zkus si otevřít příkazový řádek a napiš 'ftp ftp.volny.cz', pak se tě zeptá na jméno a heslo. S čím tě to vyhodí, to nám sem pošli ;-)
Hříbě
Profil *
OK, momentík...to už jsem taky dělala a něco to ne mě vyplivlo. Momentíček
Hříbě
Profil *
Tagže klucí...Napsalo mi to chybové hlášení - "Při čtení obsahu složky došlo k chybě. Přesvědčte se, zda je název souboru platný a zda máte oprávnění přistupovat na zadané umístění."
No název je správně, to snad ještě poznám a zda mám přístup, to chápu, že nemám, protože jsem zatím jen uživatelem volnýho, ale nemám u něj aktivované místo na webu...Tak co s tím? Jak to aktivuju? Asi musim volnýmu nějak sdělit, že ten účet hodlám použít k těmto účelům...
thingwath
Profil
U volnýho nemám tušení jak to funguje. Můžeš taky zkusit i jiné freehostingy, myslím, že tyhle vázané na připojení nebývají většinou nic extra.
Leo
Profil
lukysy

Tak jsem schvalne vytvoril na volny dalsi nesmyslny ucet a v registracnich informacich je vyslovne toto:

Upozornění: WWW prostor je vytvořen při prvním přístupu přes FTP. První přístup přes FTP je povolen pouze z připojení VOLNÝ.

Leo
MVK
Profil *
Také jsem si dělal testovací FTP u Volného a šlapalo to v pohodě. Poprvé jsem se musel na FTP připojit z připojení přes Volny a pak už to fungovalo odkudkoli.
Tura
Profil *
Pro všechny. FTP na VoLNYM je už přístupný jen z modemového připojení. Případně ADSL od Volneho. Zamzly to všem. Dnes jsem to zjistil u 12 zákazníků.
Kráťa
Profil
Hříbě
Docela obdivuji tvojí vytrvalost s tím Volným. Já už bych to asi nevydržel a udělal si stránky na Webuzdarma, třeba www.hribe.unas.cz
Yuhů
Profil
ještě bych ve ftp vyzkoušel zatrhnout pasivní připojení
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0