Autor Zpráva
zacatecnik
Profil *
A jde to vubec ? Jak boti ke strance pristupuji ? Ctou to jako text nebo ji nejak interpretuji, pokud ano sel by nejak zacyklit nebo nekam presmerovat na urcity hodne velky zajimavy soubor apod. Ale nevim jak presne funguji tak nevim o co ma smysl se pokouset.

Jde o to ze uz jsem spambota vyresil nekolika znamymi funkcemi takze nic nepridava do guestbooku ale podle mych logu k guestbooku neustale pristupuje (desitky denne) a "snazi se". Sice by mi to nemuselo vadit ale stejne bych se mu chtel nejak pomstit :-). Chtelo by to nejakou past nebo tak neco, pokud to tedy jde.

predem diky za podnetne navrhy
krteczek
Profil
zacatecnik: má stejnou ip? blokuj jeho ip. krteczek
Leo
Profil
Zacyklit? Ti roboti musi mit proti cykleni ochranu a i kdyby to slo tak dosahnete praveho opaku - mnohem vic pristupu na vase stranky nez bez cykleni, Leo
zacatecnik
Profil *
nejde o jeho blokovani, to mam reseno na zaklade blacklistu ip (nekolik tisic ruznych adres ze kterych spamoval) a wordlistu nekolika typickych zakazanych slov na zaklade ktereho se mi seznam blokovanych ip neustale automaticky rozsiruje (stale pomaleji takze pocet ip ktere vyuziva je snad konecny) a jeste par dalsich funkci, ktere proste spam odfiltruji. Pro kazdou funkci mam log abych vedel, kterou ochranu obesel. O zadne blokovani mi nejde - to je vyreseno. Jde mi o napsani skriptu, ktery kdyz zjisti pristup spambota (napr.ze zakazane adresy a pouziti zakazaneho slova), tak ho nejak zahlti, "poskodi", jde o pomstu ! :-). Vychazim z toho ze spambot je proste program jako kazdy jiny, kazdy se da nejak zacyklit, zahltit, shodit, nebo alespon <b>vytizit tak aby byla moje adresa pro priste vyrazena z jeho spamovaciho seznamu</b> - aby prestal neustale nesmyslne volat muj skript i kdyz to ma davno marny. V mnoha diskusich na webu se resi jak nezadouci boty blokovat ale jak je zahltit (jestli to teda jde), jak na ne udelat nejakou past, to uz se hleda tezko.

Kdyby napr. bot fungoval jako prohlizec a kod interpretoval (coz urcite nedela) tak by bylo snadne mu dat nejaky nekonecny js cyklus k "popremysleni". Nebo kdyby ho slo presmerovat na nejaky obrovsky soubor vygenerovanych adres ktery by se snazil neustale nacitat a nejak by nemohl narazit na konec (urcite ma nejaky time_limit, ale kazdopane by ho to vytizilo na maximum jeho limitu a kdyby se tak stalo 100x tak by jeho admin proste mou adresu radeji vyradil), nebo ja nevim, nevim jak presne boti funguji a proto se ptam.
Leo
Profil
"ktery kdyz zjisti pristup spambota (napr.ze zakazane adresy a pouziti zakazaneho slova), tak ho nejak zahlti, "poskodi", jde o pomstu ! :-)."

A jak byste si to predstavoval bez toho, ze vas to bude stat mnohem vic VASICH prostredku (cas procesoru, vytizeni serveru, prenos dat pres linky) nez kdyz ho proste nechate navstivit jen jednou. Leo
zacatecnik
Profil *
navstivit jen jednou ???? prave kdyz ho necham jen tak, tak pristupuje porad dokola, tisice pristupu, byt blokovanych, myslim ze nechat ho vytizit nekolikrat svoje prostredky za to ze bude dostavat nesmyslne informace a vytizi ho to take, aby se mu proste priste pristup nevyplatil - by se mohlo vyplatit :-))), a nebo taky ne, kdovi, proto tohle tema do diskuse, treba nekoho neco napadne. Pasti na boty totiz existuji, staci dat hledat do google spambot trap apod. Takze smysl asi maji. Me zajima jak takovou past udelat. To jsem nikde nenasel. Nehlede na to ze muze existovat zbusob jak ho vytizit bez zatizeni vlastnich prostredku, mozna ano, mozna ne. To je tema do diskuse.
zacatecnik
Profil *
P.S. kdyztak mi rovnou reknete ze to podle Vas nejde.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0