Autor Zpráva
Školník
Profil
Mam pro mě složitější dotaz, ale protože se taky snažím radit s tím, co vím tak doufám, že dostanu taky pochopitelnou odpověď.
Chci vytvořit nový web, jehož struktura bude taková:
Ještě - v současnosti bych je includoval takto: index?odkaz=2010100 - include "./inc/cs_."$odkaz".";

<ul>
<li>Úvodka (cs_1000000)
<li>Produkty (cs_2000000)
<ul>
<li>Auta (cs_2010000)
<ul>
<li>Auto 1 (cs_2010100)
<li>Auto 2 (cs_2010200)
</ul>
</ul>
<li>Download (cs_3000000)
</ul>

Když bych ale chtěl, aby v řádku s adresou byl namísto škaredého odkazu hezký, např. www/produkty/auto-1/ nebo www/auto-1/ (mimochodem co je lepší?)

Jak toho můžu dosáhnout?
Struktura, kterou používám teď se mi líbí z toho důvodu, že se dá vytvářet mechanicky, třetí položka v menu má číslo 3, takže při 3030405 přesně vím, kde hledat... Ale to zákazníka nezajímá, rád bych postoupil zase o kousek výš..

Děkuju za trpělivost...
BaTeCzKo
Profil
Jestli jsem to správně pochopil, tak řešením bude mod_rewrite (pokuď nevíš co to je - asi jako že ne - tak zagoogli: http://www.google.com/search?hl=cs&q=mod_rewrite&btnG=Vyhledat+Googlem &lr= )
Mistr
Profil
BaTeCzKo
A nebo také u Yuhůa: http://www.jakpsatweb.cz/server/mod-rewrite.html
Školník
Profil
Děkuju, Mistr: Když zagooglíš, tak na Juhůa je sponzorovaný odkaz hned vpravo. Jinak, mod_rewrite, zatím to moc nepobírám..:-(
.........
Profil *
Přispěvek odstraněn moderátorem. Pro nové dotazy zakládejte nová témata
Školník
Profil
Snažím se prokousat těmi všemi odkazy, ale nemyslím, že bych nějak pokročil. A co je nejhorší, vlastně přestávám chápat, co jsem od toho chtěl..:-(
Školník
Profil
To jsem zase já.
Může mi někdo říct, jestli to chápu dobře tak, že se vlastně nic v tom, jak budu tvořit soubory na disku nezmění? Pořád mohou být pojmenované číslicemi a potom je budu pouze podstrkávat pod adresy uvedené v .htaccess pomocí "RewriteRule ^auta-pro-volny-cas$ /cs_2010100.php [L,QSA]"?
A samozřejmě všude, kde budu na stránce odkazovat, budu odkazovat na auta-pro-volny-cas. Že jo, že je to tak..?
A ještě, pokud bych chtěl, aby mi to vždy, když adresa bude cs_2010100 nebo cs_2010200 - jde mi o to zvýrazněné 01, dal do adresy například auta/auta-pro-volny-cas, lze to udělat jako pravidlo třeba pomocí regulárních výrazů?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0