Autor Zpráva
banick
Profil
Nevie niekto, ako ja da jednoducho pretransformovat wordovy text do HTML kodu?
WanTo
Profil
Word umí uložit text v HTML formátu. Ale kód bude asi desetkrát větší než kdybys ho psal v ruce.

Nejspolehlivější bude zkopírovat text do schránky a vložit do Frontpage.
Jakub
Profil
Existuje free program MS, který čistí Wordové HTML do relativně ucházející formy. Jinak Dreamweaver a myslím i Tidy knihovna to umí.
banick
Profil
to Jakub: Dreamweaver mam asi tyzden a este som s nim nerobil. Nenapisal by si mi, prosim, postup ako to v nom urobit?
banick
Profil
to WanTo: Cez Frontpage je to relativne OK. Skusim este aj ine sposoby a napisem, ktory je podla mna najlepsi
Radek Hrabůvka
Profil
banick Různé verze wordu mají velmi rozdílné výsledky při ukládání do HTML, mnoho také záleží na wordowém dokumentu, třeba jestli při psaní byly použití styly nebo přímé formátování.
Jakub Existuje free program MS, který čistí Wordové HTML do relativně ucházející formy. word XP už tak ukládá, pokud se použije "jednoduchý HTML", nebo jak se to přesně jmenuje. Kód se mi zdá lepší, než wordovský HTML vyčištěný pomocí TiDy. TiDy je též v PSpadu.
Šikovný je i Konvertor z Wordu do HTML ze stránky suplik.petnik.cz
Jakub
Profil
Jak říká Radek - v Office XP a 2003 už to jde jako "jednoduchý HTML", dřív se na to používal Office 2000 HTML Filter 2.0.
Nejlepší řešení je IMHO použít zmíněnou knihovnu TiDy, která je jako plug-in ve spoustě programů včetně PSPadu.
S Dreamweaverem ti moc nepomůžu, poslední jsem viděl demo verze 3.0 (to už je tak šest let) - a ta to měla v menu (tuším Import -> Word HTML.
Mistr
Profil
banick
Možné je také text z Wordu zkopírovat do Poznámkového bloku (tím se zruší Wordovské formátování) a pak znovu text zkopírovat z Poznámkového bloku do HTML. Tam pak je možné jej ostylovat a vyhrát si s ním podle potřeby.
Mistr
Profil
Word umí uložit text v HTML formátu. Ale kód bude asi desetkrát větší než kdybys ho psal v ruce.
Přesto není na škodu toho někdy využít. Například u nás na vysoké škole jsme psali čtyři zápočtové písemky během semestru. Dosažené body z těchto písemek se sčítaly. Přednášející vše psala do Excelu, pak to převedla do HTML a vystavila na web, abysme se mohli podívat, kolika bodů jsme dosáhli. V té HTML formě to bylo na webu přeci jen přijatelnější, než kdyby to bylo v XLS souboru.
banick
Profil
to Radek: Trochu sa v tom neviem orientovat. Dal som aj povolit makra. Vzdy ked to spustim, tak mi vypise chybu a program sa ukonci. Neviem ci som ja na nieco zabudol alebo......
WanTo
Profil
Mistr
Kdyby uměl Excel export do PDF, tak by nebylo potřeba používat HTML.
Mistr
Profil
WanTo
To je sice možné, přesto bych v případě těch výsledků písemky preferoval tu HTML verzi před PDF verzí.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0