Autor Zpráva
Ráďa
Profil *
Mám v úmyslu propojit více PC (2-3) do sítě a zároveň na internet. PC bych propojil pomocí switche, pouze si nejsem jist, zda lze tuto síť připojit k internetu tak, že do switche přivedu internet jedním kabelem od modemu, nebo musím jednotlivé PC zvlášť připojit přímo k modemu. Díky za radu.
jozob
Profil
Ráďa
Pokiaľ máš router, situácia bude oveľa jednoduchšia - modem má výstup na ethernet, čiže môžeš ho priamo zapojiť do prepínaču. Potom len na každom PC nastavíš internet pomocou LAN. Pokiaľ máš modem s výstupom napríklad USB, pripojíš ho na jedno PC a nastavíš zdielanie internetu. No pri tomto riešení musí byť PC na ktorom máš pripojený modem zapnuté, pokiaľ chceš aby mohli byť pripojené aj ostatné PC.
joejoe
Profil *
no mas nekolik moznosti a kazda trosku jine vlastnosti:
1) switch + 3 pocitace + internet do switche
- nejlepsi by bylo nastavit na kazdem pocitaci verejnou ip adresu (to ti ale asi provider neda)
- existuje relativne vysoke riziko hackerskych utoku na vsecky pocitace
- musis mit zapnuty ten 1 pocitac
2) stejna konfigurace + adresa
- potrebujes nastavit na 1 pocitaci 2 ip adresy na 1 zarizeni (to bez problemu jde), dale potrebujes nastavit sdileni internetu na tomto pocitaci, tak aby to bylo pres tuto 1 ip adresu
- nevyhody jsou takove, ze zrejme budes muset asi pouzit nejaky winroute nebo podobny program (jen pomoci windows to pujde spatne, jestli vubec?)
- existuje relativne vysoke riziko hackerskych utoku na vsecky pocitace (stale je pripojene stejnymi draty)
- musis mit zapnuty ten 1 pocitac
3) koupit navic 1 lan kartu - dat ji do 1 pocitace a ten pouzit jako 'server' -> nastavit tam sdileni pripojeni
- zaplatis 300,- za kartu navic
- 2 ze 3 pocitacu jsou v 'zabezpecene' siti a z venku se na ne tezko dostanes, muzes si bez obav nastavit sdileni
- musis mit zapnuty ten 1 pocitac
4) koupit misto lan karty, router
- zaplatis cca 1000,- +dph (http://www.barbone.cz/?stiid=39224&strsort=R008OE&str=0&tit=NE%20EDIM AX%20BR-6104KP%20Router%20+%204x%2010100%20switch%20+%202xUSB%20PS)
- vsecky 3 pocitace jsou schovane za NAT (muzes dat bez problemu sdileni a nemusis se bat)
5) koupit wifi router (router + wifi ap v jednom)
- stejne vlastnosti jako bod (4) + moznost rozsireni do budoucna (budes se moct po celem baraku pripojit bezdratove s notebookem pripadne se spojit se sousedy, usetrit na vrtani zdi)
- zaplatis cca 1600,- +dhp (http://www.barbone.cz/?stiid=44119&strsort=R008OE&str=0&tit=NE%20EDIM AX%20AR-7024WGB%20ADSL%20modem%20+%20router%20+%20AP%20(80211g)%20Anne x%20B)

uvedene odkazy na zarizeni a jejich ceny ber s rezervou - slo by to mozna i levneji
Ferda
Profil *
Záměr:
Chytat bezdrátově internet (tj. internet z éteru + počítač připojit k síti bezdrátově)

Použité zařízení:
(NB)=Notebook Acer (WinXPHome)
který je Hostitel(NB), má síť. kartu s MAC(NB) a SSID(NB)
(1)=WL-1120AP (přidělen poskytovatelem, přednastaven jako AP-Client)
který má poskytovatelem přiděleno SSID(1), Hostitel(1), Doména(1), IP(1), Maska(1), Brána(1), DNS1(1), DNS2(1), MAC(1)
(2)=Asus WL-530g WiFi mini Gateway/AP/Switch (koupil jsem)
který je Hostitel(2), má IP(2), Maska(2), MAC(2), SSID (NB)
(3)=OvisLink WL-8000PCM 802.11g PCMCIA LAN adapter TI 8X 108Mbps (koupil jsem)
který má MAC(3), BSSID(3), SSID(NB)

Postupoval jsem takhle:
1. Z drátěné parab. antény koaxem přes redukci/Pigtail do SMA portu (1)
2. Eth. kabelem do LAN1 portu (1) s LAN zásuvkou (NB)
A. Nastavil jsem:
(NB): "Ovládací panely"-"Síťová propojení"-"Vysokorychlostní LAN připojení"-"Vlastnosti"-"Protokol TCP/IP"-"Vlastnosti"
IP(1), Brána(1), Maska(1), DNS1(1), DNS2(1)
B. Po odzkoušení PINGem - start web. prohlížeče, navázal spojení bez problémů.
3. Odpojil jsem eth. káblík z LAN konektoru (NB) a přepojil jsem ho do WAN portu (2)
4. Výstup LAN1 (2) jsem propojil eth. kabelem do LAN zásuvky (NB)
C. Nastavil jsem:
(NB): "Ovládací panely"-"Síťová propojení"-"Vysokorychlostní LAN připojení"-"Vlastnosti"-"Protokol

TCP/IP"-"Vlastnosti"-"Získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky"-"Získat adresu serveru DNS automaticky"
D. Po kontrole PINGem na IP(2) jsem zadal ve web. prohlížeči http://IP(2)
E. Nastavil jsem:
-nechal jsem 95% nastavení default
-seznam MAC adres připojovaných zařízení MAC(2),MAC(3), MAC(NB)
-SSID(1)
-Hostname=Hostitel(2)
-uložil nastavení a ukončil (Logout)
F. Pro jistotu jsem restartoval (NB)
G. (2) přidělil automaticky IP_a(NB)
(zkontrolován příkazem na přík. řádce tracert /all)
H. Kontrola PINGem na IP(1), IP(2)
-PROBLÉM NASTAL V TOMTO BODĚ: spojení se nenavázalo!
Jako další by mělo následovat (což jsem i zkoušel - NEÚSPĚŠNĚ):
5. Odpojení eth. kabelu z LAN konektoru (NB)
6. Ve SMA portu (2) je anténka-pendrek, který vysílá signál do prostoru
7. Z prostoru to chytá (3) zasunutý do PCMCIA slotu (NB) (drivery jsem nainstaloval z orig. CD)
J. Zkusil jsem i
8. Vypnout/zapnout napájení (1) a napájení (2)
-NEPOMOHLO
Takže něco je špatně. Horší je, že nevím, co...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0