Autor Zpráva
pan.kolouch
Profil *
Chtel bych si udelat vlastni vyhledavani na webu. Texty webu budu taha z mysql databaze, text v databazi bude obsahovat i html tagy <p> <h2> .. atd.. Vubec nevim kde zacit ? Jestli vyhledavat nejak pomoc SQL a pak jen pomoci php roztridit vysledky, ci jak to funguje. Zadny cesky tutorial, ktery by byl dobre vysvetlen jsem nenasel a ze zahranicnich jsem to moc nepochopil, pise se tam neco o pouziti dvou dalsich tabulek na hledani, ale to mozna uz mluvim nesmysly. Mohli byste mi prosim poradit jak na to ?? Dekuji predem.
Jakub
Profil
V principu hodně (skoro všechnu) práce udělá MySQL. Doporučuju seriál na LinuxSoftu, dva díly jsou o fulltextu (tady první). Další v manuálu MySQL.
Pokud se ti nechce do programování, existují hotové crawlery+indexery - koukni na hotscripts.com.
Všechna tahle řešení mají zásadní nevýhodu - nepřinutíš je skloňovat a časovat (tedy lemmatizovat) - teoreticky ano, ale php není zrovna nejlepší nástroj na takovou konstrukci. Na druhou stranu MySQL umí docela použitelně počítat váhu klíčového slova.
IMHO pořád nejlepší/nejjednodušší řešení je parazit do Jyxa/Seznamu, ev. Googlu (nelemmatizuje češtinu) - pokud je web dobře zaindexovaný.
Honza Hučín
Profil
Tím parazitem Jakub asi myslel tohle: http://www.jakpsatweb.cz/hledani.html
Jakub
Profil
Přesně tak, díky za doplnění.
pan.kolouch
Profil *
Parazita prave nechci :-) Chci si napsat svou aplikaci, at tam nemam nic ciziho ..
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0