Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Zdárek,

nevíte někdo, prosím, jak udělat, aby se mi jeden malý obrázek zobrazoval stále v pravém dolním rohu okna prohlížeče? Chci, aby ten obrázek tam byl pořád bez ohledu na to, jak se roluje se stránkou.

Na jiném fóru jsem získal radu, že to mám udělat jako "background", který bych umístil jako "bottom right" a "no-repeat" ... tohle by celkem fungovalo, ale problém je v tom, že potom nemůžu použít své standartní pozadí, protože může být pouze jedno.

Na tohle mi zase někdo odpoveděl, že to mám udělat pomocí tagů <div> a </div>, že takhle budu moci mít klidně 4 různá pozadí. Věřím, že takhle to fungovat bude, ale pořád nemůžu přijít na to, jak to udělat, prože se mi stále zobrazuje jen jedno pozadí...

Poradíte mi tedy, jak na to? Řekněme, že mám 2 pozadí - obrazek1.jpg a obrazek2.jpg - s tím, že první obr. bych chtěl mít jako normální pozadí (tzn. aby se opakoval) a druhý obr. aby se neopakoval a byl pouze v tom dolním pravém rohu.

Všem děkuji za reakce, Martin
Radek Hrabůvka
Profil
že to mám udělat pomocí tagů <div> a </div>, že takhle budu moci mít klidně 4 různá pozadí. Ale dost těžko ho uděláš fixní. Lépe řečeno jde to jednoduše, ale od pak tam budou "strašit" od divu rolovací lišty.
Takže řešení je position fixed pro moderní prohlížeče a simulace fixní pozice pro IE. IE jde taky řešit pomocí JS, ale Yuhů nemá svůj příklad úplně odladěný, když se Opera hlásí jako IE, tak to zlobí, identifikace prohlížeče by chtěla upravit, návod je na Intervalu.cz. Pokud něco budeš chtít podrobněji, tak sem napiš.
martin1986
Profil
Děkuju za reakci - vyřešil jsem to pomocí Absolute Position podle návodu na těchto stránkách. Díky, Martin
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0