Autor Zpráva
Racky
Profil *
Chtěl bych se zeptat, jestli jde v CSS stylech vdechnout život mé následující myšlence. Dejme tomu, že mám navržené 2 kaskády následujícím způsobem:

.text {
position:absolute;
left: 16px;
top:9px;
atd...
}

.obdelnik {
position:absolute;
left: 16px;
top:9px;
width:90%;
height:100px;
atd...
}

Mám vyzkoušené, že se dá CSS vytunit PHP-čkem, k čemuž můj dotaz směřuje.

Je nějak možné zjistit vlastnost kaskady například způsobem "obdelnik.width" ?? Chtěl bych totiž šířku kaskády generovat přesně na míru v závislosti na šířce jiné kaskády.
--
Déle by mne zajímalo, zda-li se dá kaskáda nějak polohovat nejen pomocí pixlů a procent, ale zarovnat přesně na střed stránky
--
Dá se nějak (spíše otázka na PHP) zjistit rozměr okna prohlížeče, případně oknu tento rozměr nastavit fixně?

Předem děkuji za ponaučení, Racky..
WanTo
Profil
Je nějak možné zjistit vlastnost kaskady například způsobem "obdelnik.width" ?? Chtěl bych totiž šířku kaskády generovat přesně na míru v závislosti na šířce jiné kaskády.
Dá se nějak (spíše otázka na PHP) zjistit rozměr okna prohlížeče, případně oknu tento rozměr nastavit fixně?
Pomocí PHP ne, ale pomocí JS by to jít mohlo.
Honza Hučín
Profil
Dále by mne zajímalo, zda-li se dá kaskáda nějak polohovat nejen pomocí pixlů a procent, ale zarovnat přesně na střed stránky

Najdi si tady (vyhledávání vpravo nahoře) heslo "horizontální centrování".
--
Dá se nějak (spíše otázka na PHP) zjistit rozměr okna prohlížeče, případně oknu tento rozměr nastavit fixně?


Ano, dá, ale ne přímo pomocí PHP, nýbrž s využitím JS vlastností, viz http://www.jakpsatweb.cz/javascript/objekt-window.html#screen
Radek Hrabůvka
Profil
případně oknu tento rozměr nastavit fixně? Jsem vzácná vyjímka, ale mám Operu nastavenou tak, že nelze, Prohlížení - Nové stránky - Maximalizovat, i vyskakovací okna.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0