Autor Zpráva
mestolipnik
Profil
Už jsem tady diskuzi prošel křížem krážem, ale dosud jsem nenašel uspokojivé řešení mého problému.

Na svých stránkách http://www.mestolipnik.wz.cz/index.htm používám hodně fotografií, zejména ve fotogalerii. Chtěl bych stránky přepracovat tak, aby obrázky bylo možné otevřít v novém samostatném okně, a následně po kliknutí na něj aby se okno zavřelo. Ideální by byla možnost, aby se otevřelo okno dle velikosti obrázku (ale to není podmínkou, pokud by to bylo moc složité, tak mi stačí, když si sám nastavím rozměry.)Jak jsem tady vyčetl, lze to snad dělat přes JS, ovšem někteří to tady zase haní, tak nevím, jak to k plné spokojenosti vyřešit. Zatím nejvhodnější řešení jsem nalezl tady:

http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=12&topic=2 1735

můžete mi poradit, jestli příklad tam uvedený je vhodný? Testoval jsem to na něm, celkem to funguje (až na to, že musím zadat rozměr okna, ale jak jsem říkal, nevadí to až tolik).

Případně můžete někdo poradit jiný, jednodušší způsob? Prosím o laické podání, jsem v tomto naprostý laik. Vše jsem dosud dělal v FP 2003, ale chtěl bych zkusit něco nového.

Předem děkuji za radu.
Mistr
Profil
První nástřel: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=1&topic=22 667
Využiješ z toho něco?
Mistr
Profil
lze to snad dělat přes JS
Ano, dělá se to přes JavaScript.
mestolipnik
Profil
No bohužel mi to nepomohlo, netuším, co s tím kódem, kam to mám vložit, jestli to mám vložit celé jak to je, případně co tam mám změnit. Když jsem to vložil jak to je, tak mi vznikly pouze nesmysly, tedy naprosto nepoužitelné.

Dokážeš mi to popsat srozumitelněji? Vážně jsem v tom úplný začátečník, tak bez konkrétního příkladu s tím asi nic neudělám. Pročítal jsem si k tomuto tématu různé www stránky, např. jak psát web apod., ale všude to je psáno stylem pro pokročilé. Jakožto začátečnikovi ty informace nic neřeknou. Moc by pomohly konkrétní příklady, ale ty jsem nikde nenašel - tedy alespoň co se týče řešení mého problému.

Poradí mi někdo?
mestolipnik
Profil
Zdravím všechny.

Tak že po velkém úsilí a snažení se mi podařilo dosáhnout kýženého výsledku. Můžete se na to podívat na adrese:
http://www.mestolipnik.xf.cz/

Ještě to není zdaleka hotové, postupně na tomto webu pracuji, ale pro posouzení to zcela jistě stačí. Programuji to v FP2003, takže kritici mi můžete sypat popel na hlavu!
Mistr
Profil
mestolipnik
Nechceš z toho vyhodit tu Včelu?
Mistr
Profil
mestolipnik
A chcešli nechat zhodnotit své stránky, zde na diskuzi existuje jedno fórum určené právě tomu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0