Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Hledam generator alb na web, vim, jsou jich tisice, ale mam docela narocne pozadavky, tak bych se rad poradil, kde a jak najit takovy, aby je splnoval co nejlip. Mozna se z toho vyvrbi i debata, jejimz zaverem bude, ze vlastne potrebuju neco jineho, takze se necham prekvapit.

Uz jsem podobny software zkousel najit, a zatim bez uspechu. Zkousel jsem i upravit k obrazu svemu i server side galerii G2 a selhalo to na puli cesty. Pokus najmout nekoho, kdo to zvladne a opravdu ovlada gallery G2 nevysel.

Pozadavky:

Predhodim tomu bud album v iPhoto nebo adresar s fotkama a sftp/ftp ucet na mem webhostingu a hledany softwarovy zazrak vygeneruje hezke album a uploadne ho na server.

bude to multiplatformni, ne windows-only, kdyz je to galerie co bezi na serveru, nemusim to resit, ale ta mi asi moc nepomuze, takze hledam neco, co bezi bud v jave nebo v konsoli, abych to mohl pouzivat na Mac OS X. (hodilo by se aby to jelo na OS X, Win a Lin)

Generuje staticke stranky, nebo aspon bezproblemu vygeneruje .htaccess a diky mod_rewrite to bude zvenku vypadat jako staticke stranky. Ale nechci o tom nic vedet, nechci to dodelavat, resit a patchovat. Vse musi proste jen fungovat. Neumim to, a nemam cas, nervy ani chut se to ucit. (staticke stranky chci proto, ze je to nejspolehlivejsi a nejbezproblemovejsi reseni, ktere je zaroven asi nejlepsi z hlediska SEO)

generuje validni XHTML/CSS. Pokud beztabulkove, je to lepsi. Funguje z sablon, kterych existuje dost a nektere jsou hezke. Mohu ty sablony hodne menit, vkladat tam svoje kusy kodu, svou hlavicku, paticku, bocni menu, ad-sense. Existuje dost hezkych, validnich sablon a nektere jsou okomentovane anebo existuje tutorial abych se je naucil tvorit.

Je to aspon trochu SEO friendly, takze ve VSECH vygenerovanych strankach bude rozumny title a metadata a/nebo pripadne to budu moct ovlivnit.

Je to projekt, ktery ma nejake uzivatele a vyvojare, ne nejaky mrtvy projekt, protoze prave komunita muze pomoci s resenim nejbeznejsich problemu...reagovat na pozadavky, bezpecnostni problemy...

Nemusi to byt free, a open source, ale potesilo by to.
Anonymní
Profil *
zkus jalbum, je v jave - multiplatformni, nektere skiny jsou pekne, opravdu 'promakane' prohlizeni fotek (ve vysledku), na server to taky tusim uploaduje samo... nevim jestli splnuje vse co potrebujes, ale rozhodne stoji za vyzkouseni. myslim, ze budes spokojen.
INSiGHT
Profil
jalbum je opravdu dobrý, ale některé skiny jsou třeba v HTML 3.2 a skoro všechny produkují tabulkový layout alba.
Jinak za zmínku stojí i webalbum, který aspoň podle webu splňuje XHTML 1.0 Strict a CSS 2.0.
Anonymní
Profil *
[function]

...Web Album Generator requires either Windows 98, ME, 2000, XP or higher....hehe, oni existuji nejake vyssi?
Jeden z pozadavku bylo, aby to bylo multiplatformni, skoda ze dnes uz lidi neumi moc cist...
Anonymní
Profil *
nejlip bude kdyz se s tim svym linuxem pudes vycpat. Je to sistem nanic, jen je nekomaktibilni s celym internem.
Anonymní
Profil *
tak takhle dobre uz jsem se dlouho nepobavil :) dekuji!
roberta
Profil
novinka od apple. je to balik ilife, ktorý obsahuje aplikáciu iweb. a ten iweb dokáže presne to, čo potrebuješ a ešte aj niečo navyše.

http://www.apple.com/ilife/iweb/
Anonymní
Profil *
iweb nee!
roberta
Profil
iweb nee!
môžeš mi prezradiť, prečo nie? máš ho otestovaný? mimochodom pochybujem, že na mac je niečo lepšie...
DoubleThink
Profil *
JAlbum je podle mě naprosto vyhovující - funguje všude, kde se dá dostat Java Runtime Environment - takže prakticky všude:

http://jalbum.net/download3.jsp
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0