Autor Zpráva
wavewalker
Profil
Dobrý den, chci se zeptat ohledně problematiky jež mi je dost neznámá a mám o ní pouze teoretické úvahy. Chtěl bych web převést do verze pro méně výkoná zařízení- s menším rozlišením a rychlostí internetu- pro příklad nejlépe poslouží PDA. Jde o složité stránky, které jsou dělány převážně z obrázků v jpg a s vyyšší verze php a databáze mysql, které pda pořádně nenačte. Chtěl bych vytvořit jednodušší verzi stránek, více textovou s málo obrázky a malým rozlišením. A zajímalo by mě, jak funguje rozpoznání serveru, které zařízení na něj vstupuje. Vím např. že když vstoupí pda na google.com tak si server sám zjistí kdo na něj jde, protože mu to explorer vykecá a automaticky ho přesměruje na google.com/pda. Jestli se s tim někdo zabýval, nebo mu to takhle nějak funguje, jestli by se nepodělil o zkušenosti, celkem mi to vrtá hlavou a hodilo by se mi to, protože momentálně se na žádném takovém zařízení nic z mé stránky nezobrazí a to mi nepřijde až tolik reprezentativní. Předem díky
halogan
Profil
1) Kvalitni stranka by mela fungovat bez problemu na PDA, ale to je jedno
2) Je dobre linkovat dalsi stylesheet s media="handheld", kde si nastavis CSS pro mobilni zarizeni (ne vsak pro vsechna, ne kazde PDA/mobil (resp. prohlizec) to pochopi)
3) To presmerovani se dela pres zkoumani user agenta, ale opet - neni to stoprocentni. Hledej na googlu "bobocop ismobile".
koudi
Profil
a s vyyšší verze php a databáze mysql, které pda pořádně nenačte
Ale žádný zařízení (ani pc) si přece php a mysql 'nenačítá'
wavewalker
Profil
děkuji za rady a omlouvám se za nevhodně použité sloveso- doufám ž vás nijak neurazilo.
koudi
Profil
nevhodně použité sloveso- doufám ž vás nijak neurazilo.
to bylo na mě? ne, neurazilo, proč by mělo :).
wavewalker
Profil
to jsem rád:) ne, berte mě s nadhledem. Mám stránky zaměřené spíše na vzhled- o vzhledu také jsou a funkčnost jak vidíte se snažím dohnat.
koudi
Profil
jo, vaše stránky sem viděl, docela zajímavý (škoda že na ten PS nemam moc času :).
Každopádně i snaha se cení (sice ne tolik, ale trochu jo) :)
wavewalker
Profil
och, tak to každopádně děkuji a jsem potěšen. Snad se mi to podaří zprovoznit a něco o tom najdu, byla by to celkem praktická věc- i když PS v pda neni až tak praktická věc:-)
koudi
Profil
ale byl by to dobrej fór, mit v pda PS a norálně si tam tužtičkou kreslit :).
wavewalker
Profil
ale nebyl by to špatnej fór, sice ta malá obrazovka a nejlepší rozlišení 640 x 480, ale jinak by to bylo pěkný, s tou tužtičkou by to bylo praktický- výrobci a vývojáři by se měli zamyslet. PSda:-)
Tomik
Profil
wavewalker
Problém byl výše vyřešen, tak snad můžu pokračovat v OT, které tak pěkně načal koudi.

Vaše [Tvoje] prezentace je, hlavně po obsahové stránce, velmi, velmi kvalitní. Ač s PS dělám denně, přiučil jsem se tam novým věcem a hned ty stránky skončily v záložkách. Přeji hodně kvalitního obsahu do budoucna... :)
wavewalker
Profil
mnohokráte děkuji, já to tu prezentuji jako svoje, ale je to projekt víc lidí, nejen mě, ale přesto děkuji za slova uznání- to při takové práci potěší:) dík
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0