Autor Zpráva
hm
Profil *
ahoj,

potřeboval bych poradit, jestli následující lze udělat pomocí CSS. Mám na stránce cca 10 produktů.
Každý div je asi 100px vysoký, kde je vlevo obrázek produktu a vpravo základní info o něm. Takový
základní seznam produktů.

Představoval bych si v divu tlačítko detaily produktu, při jehož stisknutí se pod daným divem rozbalí
podrobnější info a následující divy posune dolů (s možností zavřít nebo nechat otevřené). Toto udělat u všech divů a nechat na uživateli, který si nechá rozbalený a který ne.

Doufám, že jsem to nastínil srozumitelně.

Díky za každý návrh.
jozob
Profil
hm
Áno, šlo by to. Ale pomocou JavaScript-u.
hm
Profil *
Áno, šlo by to. Ale pomocou JavaScript-u.

a když bych někde hledal hotový javascript, co mám hledat? Javascript vůbec neovládám.

Díky
hm
Profil *
opravdu by někdo nevěděl jak na to pomocí CSS?
mata
Profil
podrobnější info vypíšeš ke každému produktu do nějakého divu a např. mu můžeš přiřadit nějaké ID. zároveň divu nastavíš display:none. Tlačítku které bude rozbalovat přiřadíš funkci, která odpovídajícímu id přiřadí display:block. IMHO by sis měl v podstatě vystačit s getElementById.
hm
Profil *
Díky, zkusím to podle rady.
hm
Profil *
Tak jsem zkusil a funguje to podle představ. Díky

Ohledně přístupnosti textu: jak udělat nějakou alternativu, když má uživatel blokovaný javascript?
Nebo má většina lidí javascript povolen?
mata
Profil
Alternativa:
- nastavit display:none až přes javascript (tj. nejprve se načte stránka s rozbalenými podrobnostmi a pak teprve javascriptem nastavím display:none) - nevýhodou je přeformátování dokumentu skrytím :(

- nastavit do javascriptu return false a odklikem přejít na samostatnou stránku, na které je vypsáno podrobné info o produktu

- javascript má povolen většina uživatelů (ale přesné číslo nevím ... i když někde jsem ho viděl ... zkusím dohledat)

http://pristupnost.nawebu.cz/weblog/blogpost.php?post=86
hm
Profil *
Mata díky, moc si mi pomohl.

nastavit do javascriptu return false a odklikem přejít na samostatnou stránku
- mohl bys tohle trochu rozvést. Jak jsem psal výše, v javascriptu se nevyznám. Po Tvé radě bych si představoval stránku se všemi podrobnostmi (např. info.html) na kterou bych odkazoval v případě
zakázaného js. Jak na to?
mata
Profil
Myslel jsem to trochu jinak, ale šlo by to řešit tak jak navrhuješ. Tj. budeš mít jednu stránku kde to bude skryté přes display:none a alternativní stránku, kde to skryté nebude (jinak budou totožné).

odkaz pro rozbalení by pak vypadal např. takhle:
<a href="vse-odkryte-pro-vypnuty-js.html" onclick="odkryj('idProduktu');return false;">podrobnosti</a>

při vypnutém js se použije cesta v hrefu tudíž uživatel přejde na stránku, kde je vše rozbalené. Jinak se provede onclick a protože je tam return false tak už se nebere v úvahu to, co je v hrefu
hm
Profil *
To je přesně ono, co jsem si představoval.

Díky Ti Mata za rychlou a přesnou pomoc. honza
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0