Autor Zpráva
dan
Profil
Jak se formular chova:
vyplnim policko f1 a stisknu enter => formular se spravne odesle (b1)
vyplnim policko f2 a stisknu enter => formular odesle (b1)
vyplnim policko f3 a stisknu enter => formular odesle (b1)

Jak docilit toho aby po vyplneni daneho policka mi odeslal formular s tim spravnym buttonem, kterym chci ja?
Zkousel jsem priradit udalost javascriptem na policko onchange="bxx.focus()" a na bxx jsem dal onfocus="submit()".
Nasledna udalost vsak stejne vedla k odeslani b1.

Diky Dan
---------------------------------------------------------------------- ------------------------------
<form action="" method="post">
<fieldset>
<legend>Search Form</legend>
<input name="f1" type="text" size="12" value="" tabindex="1" />
<input name="b1" type="submit" value="Prijmeni" tabindex="2" />
<input name="f2" type="text" size="12" value="" tabindex="3" />
<input name="b2" type="submit" value="Ulice" tabindex="4" />
<input name="f3" type="text" size="12" value="" tabindex="5" />
<input name="b3" type="submit" value="E-mail" tabindex="6" />
<input name="sended" type="hidden" value="true" />
</fieldset>
</form>
Peca
Profil
Nějak nechápu význam, proč by se to mělo odesílat daným tlačítkem, ale rozhodně se to dá jednoduče udělat pomocí tří formulářů.
dan
Profil
Nějak nechápu význam, proč by se to mělo odesílat daným tlačítkem, ale rozhodně se to dá jednoduče udělat pomocí tří formulářů.

Taky reseni. Mel jsem toto nutkani taky, ale pripadalo mi divne to rotrhnout na tri formulare, kdyz funkcnost (hledani je ve stejne tabulce s jinymi parametry) je stejna.
Peca
Profil
Proč tam jsou teda ty tři odeslílací tlačítka? Vždyť je úplně jedno, které se zmáčkne.
dan
Profil
kdyby to bylo jedno, tak tam mam pouze jedno :)

Nicmene, nasel jsem si reseni. V policku do atributu pridat: onchange="bx.click()"
mila
Profil
Jak by asi ten prohlížeč měl poznat, které má odeslat tlačítko, když jsi zmáčkl enter. Pokud se nepletu, tak při odeslání entrem by nemusel poslat žádné.
dan
Profil
Jak by asi ten prohlížeč měl poznat, které má odeslat tlačítko, když jsi zmáčkl enter. Pokud se nepletu, tak při odeslání entrem by nemusel poslat žádné

Pokud zmacnes enter jen tak tak se nic nestane.
Pokud mas focus v jednom z danych policek a zmacknes enter tak se take nic nestane.
Pokud jsi cokoliv napsala do daneho policka (zmenila), zmackla enter => aktivuje se "object.click()".
Jelikoz kazde policko ma definovano, ktere tlacitko ma zmacknou, tak je to jasne.
Zbytek uz je na me, jak si formular zpracuju.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0