Autor Zpráva
peterko
Profil
Zdravím Vás všetkých...

Chcem sa spýtať, možno je to banalita, ale:

existuje nejaky kod na to, aby sa uzivatelovi, ktory chodi na moju stranku, zobrazila ihned nova verzia obsahu (po upgrade), resp. aby sa nenatahovala z Temporary Files jeho prehliadaca alebo niecoho podobneho.

Najlepsier pre vsetky prehliadace...

Diki, peterko
...
Profil *
mam pocit ze to de, ale proc to? chudak modemista =)
Acci
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/clanky/caching-tutorial-czech-translation.htm l
peterko
Profil
Velmi tomu nechapem, nestaci to teda nejako nastavit v META TAGoch?

Moj ciel celkom prosty: Ak aktualizujem obsah napr. titulky, chcem aby sa uzivatelom zobrazil hned novy obsah a nie predosly. Aby to slo bez tohy, aby uzivatel musel reloadovať stranku?

Zn: Jendnoducho, po lopate.

Vďaka, peterko
jozob
Profil
peterko
Ak tomu správne chápem, chceš autorefresh?
Honza Hučín
Profil
Bez toho, aby si uživatel sám ručně obnovil stránku, lze automaticky změnit obsah jen dvojím způsobem:
a) pomocí meta tagu refresh (stránka se po určitém čase sama načte)
b) mít stránku ve flashi, javě (ne javascriptu) apod.
jozob
Profil
peterko
Každopádne od automatického refreshu treba dať ruky preč, pokiaľ to nie je životne nevyhnuntné.
peterko
Profil
jozob

Prečo?
jozob
Profil
peterko
Web s autorefreshom opúšťam v momente prvého refreshu. Pokiaľ to nie je nevhnutné vzhľadom na vlastnú funkčnosť stránky, neskúšal by som to.
peterko
Profil
jozob
aky to ma to dopad na stranku? Neviem si to hned vybavit?
jozob
Profil
peterko
"aky to ma to dopad na stranku?"
Otázka znie, aký dopad to má na agresivitu používateľov. .-)

"Neviem si to hned vybavit?"
To sa pýtaš? To máš Ty vedieť... .-)
peterko
Profil
jozob
Tak vďaka
jozob
Profil
jozob
"aký dopad to má na agresivitu používateľov"
Používatelia jednoducho nemajú radi, keď sa stránka obnovuje automaticky bez ich pričinenia. Neviem ako Vám, ale mne vadí autorefresh na stránke. Jediné využitie ktoré schvaľujem je v chatovacích oknách / rámcoch a podobne.
Anonymní
Profil *
Autorefresh sa nehodi: 1. ak je ta stránka väčšia, bude sa dlho načítavať, a komu sa chce každých 20 sec čakať 2. ak je dlhší text, po každom autorefreshu ťa hodí na začiatok stránky 3. ak vypĺňaš nejaký formulár, po autorefreshu sa jeho okienka zmažú
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0