Autor Zpráva
Juross
Profil
Mám stránku s mnoha bočními odkazy a potřebuji aby ostatní stránky vypadaly stejně, měly stejný layout ale je jich strašně moc a nechce požívat rámy.

Jak na to ?
"umím" html a css
Tomik
Profil
Nejlepší by bylo použít nějaký šablonovací systém, buď vestavěný v editoru, který by generoval html, nebo něco řešené scriptem na straně serveru...
Juross
Profil
No právě script neumim, ale když jsem byl na některých podobných stránkách, tak většina měla javascript...

šablony zásadně odmítám... samozřejmě bych to mohl udělat tak, že bych měl cca 20 stránek na kterých by se vždy měnil obsah podle odkazu. . .

tak teda nevím . . .
Anonymní
Profil *
Pphp scriptom to môžeš jednoducho spraviť, pomocou include (samozrejme správne napísaným scriptom). Nieje to nič tažké, ja som sa to naučil za chvíľu (napr. pozri linuxsoft.cz, seriál o php).
Na javascript pri tomto radšej zabudni...
Radek Hrabůvka
Profil
Juross Na to ti z celého PHP bude stačit jediný, už zmíněný příkaz include, není se čeho bát.
Popis všech možností s popisem výhod a nevýhod: http://www.jakpsatweb.cz/include.html
Martyn
Profil *
Jasně takže include je dost jednoduché v základu ale na jakpsatweb se píše :

Například se menu většinou nevkládá php značkou do všech obsahových stránek, ale naopak se všechny obsahové stránky vkládají (includují) do jednoho souboru, který se volá parametrem (např. adresa pak vypadá: index.php?stranka=kontakt)

A toto by mě právě zajímalo kde bych mohl najít více informací?
Juross
Profil
Ano moc díky...
Juross
Profil
ano díky
Hava
Profil *
Chtel bych poradit kdyz nepouzivam ramy ale CSS a mam stranku rozdelenou na nadpis, levy sloupec a pravy, v levem nenu take CSS a chci aby se mi po kliknuti nebo najeti na menu zobrazovali udaje v pravem sloupci. Resim to klasicky pres odkaz a href ale to potom musi mit ta nova stranka vsechny udaje z kodu jako index?Zajima tedy zda kdyz v menu budu mit treba 10polozek s odkazem zda to pak musim mit psane i v kazde te strance? Diky za radu Hava
Honza Hučín
Profil
Ano, přesně tak. Dá se to zjednodušit pomocí includování stejných částí stránky - viz odkaz u Radka Hrabůvky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0