Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Dobrý den a prosím o radu. Chtěl bych předávat několik větších proměnných v PHP mezi stránkami. Konkrétně jde o texty. Ideální by nejspíš byla metoda $_POST, nicméně netuším, zda je možno ji využít i bez nutnosti odesílání formuláře.

V praxi jde o to, že mám formulář pro odeslání nějakých dat (např. článku - text, jméno autora, datum apod.) Tento formulář není problém zaslat na stránku se scriptem, který jej zpracuje a následně přesměřuje na jinou stránku. Chtěl bych však po odeslání formuláře a zapsáním hodnot do databáze znovu přejít na PŮVODNÍ stránku, v ní napsat, že vložení proběhlo v pořádku a zároveň vypsat všechna vložená data. Nevím, jak na to.

Také by mne zajímalo, jak tato data předat jiné stránce bez použití formuláře a tlačítka submit, které mi script automaticky neodešle. Poradí někdo, prosím? Děkuji, Michal.
DoubleThink
Profil *
Řekl bych, že to nejde. Ve tvém případě by se dala celá proměnná $_POST uložit to session a následně kdykoliv reinicializovat.
Honza Hučín
Profil
Data lze mezi stránkami předávat za použití sessions. Viz například http://interval.cz/clanky/zaciname-pouzivat-sessions-v-php/
Pro velké proměnné je to ideální řešení.
Hava
Profil *
Chtel bych poradit kdyz nepouzivam ramy ale CSS a mam stranku rozdelenou na nadpis, levy sloupec a pravy, v levem nenu take CSS a chci aby se mi po kliknuti nebo najeti na menu zobrazovali udaje v pravem sloupci. Resim to klasicky pres odkaz a href ale to potom musi mit ta nova stranka vsechny udaje z kodu jako index?Zajima tedy zda kdyz v menu budu mit treba 10polozek s odkazem zda to pak musim mit psane i v kazde te strance? Diky za radu Hava
Honza Hučín
Profil
Hava
To sem nepatří. Zkus se podívat na následující témata a dotaz položit případně tam.
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=23 648
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=1&topic=20 138
Anonymní
Profil *
Aha, takže session. Nevěděl jsem, že je možno ji využít i pro přenášení tak velkých dat. Děkuji za radu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0