Autor Zpráva
ajinek
Profil *
lidi chci se zeptat jak je to s autorskými právy v ČR?

myslím konkrétně

(c) copyright jsem zaslech že prej se to platí aby to (c) naspod stránky bylo platné jak to celé kolem toho je? nějaké stručné vysvětlení? popřípadě jestli víte o nějakém dobrém webu kde je o tom něco napsáno ale at nemusim číst stohy članku : -) :-D diky
VitaZ
Profil
Pročti si autorský zákon - ZÁKON 121/2000 Sb.
http://www.sagit.cz/pages/sbirkatxt.asp?zdroj=sb00121&cd=76&typ=r
V podstatě je u nás tímto zákonem chráněno každé autorské dílo, uvedení nebo neuvední copyrightu na to nemá vliv.
ajinek
Profil *
aha pročti tam kupa toho jak cyp jako vždy ty zakony :-D

ale já chtěl vědět protože jsem mluvil se znamym a on mi říkal jestli mám na www to (c) zaplacené že pokud to nezaplatím že to je tam k hovnu :-D nevim kde coani jak :-D a mi se zdá že to je blbost :-D

nevim moc se vtom neorientuji :-D ale asi si něco přečtu z toho zakoniku ale jako všechno to číst nebudu : - / :-D
VitaZ
Profil
Ten zákon zas tak dlouhý není ;-)
V ČR, pokud vytvoříš nějaké autorské dílo - cokoli: hudbu, text k písni, literární dílo, sochu, obraz, fotografii, grafiku, článek do časopisu i web, software atd...), je automaticky chráněno autorským zákonem, tudíž každé jeho další užívání a šíření musí být v souladu s tímto zákonem.
Značka (c) nikde být uvedena nemusí a autorské dílo je chráněno ze zákona a bezplatně!
A malá pozn. pokud budeš líný číst a sám získávat informace, zemřeš jako hloupý a před tím Ti bude moci kdejaký rozumbrada nakukat kde co:-)
Aneb jak říká nesmrtelný klasik Bohuš z DKHGT: "nečteš - nevíš".
Jakub Valenta
Profil *
Jenom doplním VitaZe přesnou citací:

Paragraf 9, odstavec 1:
"Právo autorské k dílu vzniká okamžikem, kdy je dílo vyjádřeno v jakékoli objektivně vnímatelné podobě."

Jakub Valenta
bojars
Profil
...znamym a on mi říkal jestli mám na www to (c) zaplacené že pokud to nezaplatím že to je tam k ho...

IMHO: "Známý" si to zmýlil s drunou takou okrúhlou značkou, v ktorej je (R) = Registrovaná ochranná známka... tam sa (tuším) za registráciu platí...

Aj "Známý" by mohol viacej čítať... alebo ty počúvať?

:-)

2VitaZ

U nás sa zas hovorí:

Nevieš?-> Nezabudneš!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0