Autor Zpráva
Werd
Profil *
Prosím moc nikde nemohu najít jak na to a když už něco najdu tak jsem z toho jelen ! Potřebuji aby mě někdo do dole přidaného frmuláře vpravil takoví skript aby nešel odesílat prázdný e-mail nebo špatně vyplněný ! MOOOOOOOOOOC PROSÍM !!!!!

<table border="0" width="14%" height="171"><tr><td align="center" valign="top"><form action="send.php" method="post"><table width="200" border="0" class="text"><tr><td width="50">&nbsp;</td><td><input name="jmeno" accesskey="j" type="text" size="24"> <b>Jméno</b></td></tr><tr><td width="50">&nbsp;</td><td><input name="email" accesskey="e" type="text" size="24"> <b>e-mail</b></td></tr><tr><td width="50" valign="top">&nbsp;</td><td><textarea name="text" accesskey="t" rows="5" cols="25"></textarea></td></tr><tr><td colspan="2" align="center"><input type="submit" class="button" value="Odeslat"> &nbsp; <input type="reset" value="Vymazat"></td></tr></td></tr></table></body></html>

</form>[b][/b]
Wan-To
Profil *
To se dá vyřešit pomocí regulárních výrazů (nebo se tomu snad říká jinak?). Když si ale někdo naschvál vypne JavaScript, tak se to odešle bez ověřování a vždycky.
Cody
Profil
No já sjem se to naučil z Yuhůových stránek, teda spíš jsem to obšlehl, snad to Yuhůovi nevadi:-/. Vypadá to asi takhle:

<script type="text/javascript">
<!--
function kontrola(vstup) {
var hlaska = "";
if (vstup.text.value == "") hlaska = hlaska + "Nelze odeslat prázdný vzkaz!.\n";
if (hlaska) {
alert(hlaska);
return false;
}
else return true;
}
-->
</script>

Pak k tagu form přidáš atribut
onsubmit="return kontrola(this)"


A funguje to. Kdybys tomu vysvětlení nerozuměl, mrkni se na zdroják třeba tady
Werd
Profil *
Jste moc hodní, ale mohu někoho moooc pěkně poprosit aby mě to dal celé dohromady??? Mě už to vůbec nemyslí a týden to zkouším a hledám, teď jsem dám komlet celý zdroják e-mailu i s metodou odeslání akorát mé číslo změním na "xxxx" Tak mě to prosím zkomponujte tady s toho zdrojáku - DĚKUJI MOOOOOOOC !!

<form method="POST" action="http://www.mailform.cz/form.asp">
<input type="hidden" name="mailform_userid" value="XXXX">
<table border="0" width="14%" height="171"><tr><td align="center" valign="top"><action="send.php" method="post"><table width="200" border="0" class="text"><tr><td width="50">&nbsp;</td><td><input name="jmeno" accesskey="j" type="text" size="24"> <b>Jméno</b></td></tr><tr><td width="50">&nbsp;</td><td><input name="email" accesskey="e" type="text" size="24"> <b>e-mail</b></td></tr><tr><td width="50" valign="top">&nbsp;</td><td><textarea name="text" accesskey="t" rows="5" cols="25"></textarea></td></tr><tr><td colspan="2" align="center"><input type="submit" class="button" value="Odeslat"> &nbsp; <input type="reset" value="Vymazat"></td></tr></td></tr></table></body></html>
Cody
Profil
Možná bude fungovat tohle:

<script type="text/javascript">
<!--
function kontrola(vstup) {
var hlaska = "";
if (vstup.text.value == "") hlaska = hlaska + "Nelze odeslat prázdný vzkaz!.\n";
if (hlaska) {
alert(hlaska);
return false;
}
else return true;
}
-->
</script>

<form method="POST" action="http://www.mailform.cz/form.asp" onsubmit="return kontrola(this)">
<input type="hidden" name="mailform_userid" value="XXXX">
<table border="0" width="14%" height="171"><tr><td align="center" valign="top">
<action="send.php" method="post"><table width="200" border="0" class="text"><tr><td width="50">&nbsp;</td><td><input name="jmeno" accesskey="j" type="text" size="24"> <b>Jméno</b></td></tr><tr><td width="50">&nbsp;</td><td><input name="email" accesskey="e" type="text" size="24"> <b>e-mail</b></td></tr><tr><td width="50" valign="top">&nbsp;</td><td><textarea name="text" accesskey="t" rows="5" cols="25"></textarea></td></tr><tr><td colspan="2" align="center"><input type="submit" class="button" value="Odeslat"> &nbsp; <input type="reset" value="Vymazat"></td></tr></td></tr></table>


Ale ruku do ohně bych za funkčnost nedal, nechápu na příklad proč tam je v tom tvým formuláři tenhle kód
<action="send.php" method="post">
??? Nejsem v Java Scriptu vůbec kovanej, snad pomůže někdo zkušenější. Třeba Yuhů?
Werd
Profil *
JO JO JO to je už lepší !!! Akorát ještě : pokud nevyplním něco do pole text tak to funguje a jakmile tam něco dám lze odeslat,ale i bez e-mailu ! což už je jenom chybka malinká ale důležitá. Ještě by to PROSÍM chtělo nějak zabespečit to aby to nešlo odeslat jak bez textu tak bez e-mailu - na jméno prdím ! ZATÍM MOOOC DĚKUJI DOBRÉ DUŠE !!!
Cody
Profil
Teda ty se naotravuješ...no dobře .... místo tam toho skriptu tam dáš tenhle:
<script type="text/javascript">
<!--
function kontrola(vstup) {
var hlaska = "";
zadanaHodnota = vstup.email.value;
if (vstup.text.value == '') hlaska = hlaska + 'Není možné odeslat prázdný vzkaz!\n';
if (zadanaHodnota.indexOf("@") == -1) hlaska = hlaska + "E-mail musí být zadán ve správném tvaru!\n";
if (hlaska) {
alert(hlaska);
return false;
}
else return true; ;
}
-->
</script>

Ovšem nepomůže ti to když má člověk vypnutý Java Script a nebo když do emialu zadá je @ a do textu jen mezeru:-/
Werd
Profil *
I tak vám všem MOOOC DĚKUJI !!! super mám radost (a jak málo stačí,co? :-)
krteczek
Profil *
No když jsem se zahleděl do toho zdrojáku zak tam má i
<form method="POST" action="http://www.mailform.cz/form.asp" onsubmit="return kontrola(this)">


což znamená že to spracovává asp....což má dvě nevýhody(pokud se nepletu)
1)server musí podporovat asp skripty
2) pojede to jen v internet exploreru (což je o ničem...)

takže by bylo lepši kdyby ses podíval po něčem co je zpracováváno čistě php, které je na většině hostingu(i na wz)
********************************************************************** ********************************************************
tahle stránka se nazývá formular.php
<head>

<title>mailform</title>
</head>

<body>
<table height="100%" width="100%" cellSpacing="0" cellPadding="0" border="0">
<tr><td align="center" valign="top">
<form action="send.php" method="post">
<table width="200" border="0" class="text">
<tr><td width="50"><b>J</b>méno :</td><td><input name="jmeno" accesskey="j" type="text"></td></tr>
<tr><td width="50"><b>E</b>mail :</td><td><input name="email" accesskey="e" type="text"></td></tr>
<tr><td width="50"><b>W</b>eb :</td><td><input name="web" accesskey="w" type="text" value="http://"></td></tr>
<tr><td width="50" valign="top"><b>T</b>ext :</td><td><textarea name="text" accesskey="t" rows="5" cols="25"></textarea></td></tr>
<tr><td colspan="2" align="center"><input type="submit" class="button" value="Odeslat"> &nbsp; <input type="reset" value="Vymazat"></td></tr>
</form></table>
</td></tr></table>
</BODY></HTML>

********************************************************************** **************************************************

a tento kod napiš do stránky s názvem: send.php

<?php


$to = "vas@email.cz";
$extra = "From: $email\r\nReply-To: $email\r\n";
$subject = "Vzkaz od ".$jmeno."";
$mess = "Jméno: ".$jmeno."\nEmail: ".$email."\n Web: ".$web."\nText:\n".$text."";

mail ($to, $subject, $mess, $extra);

?>
<html><head>
<META HTTP-EQUIV="Refresh" CONTENT="0; URL=formular.php">
</head>
<body><p>Děkuji Váš email byyl odeslán</p>

</html>

není zde ošetřeno jestli je majl ve správném formátu, dalo by se dodělat ,kontrola prázdného mailu atd...
ale základ je lepši než to co jsi měl.
krteczek.
ps: asi dodělám ty kontroly...ale nevim kdy. jdu to skusit jestli to vubec facha...(tento skript je z www.linuxsoft.cz/[/url]
Werd
Profil *
No nevím, ale mě to jede jak v IE tak ve FIREFOXU tak v OPEŘE ... Tak to nechápu
Mrkni sem zde to díky vám všem mám - pokud budeš odesílat zkušebně e-mail tak tam napiš jen zkouška ...
http://www.werdstudio.com/link6.html
krteczek
Profil *
no tak jsem ti něco poslal... prislo ti to?
krteczek
Profil *
koukám že jsem zapoměl utavřít tag
</body>

omlouvám se
a ještě dodám:
<META HTTP-EQUIV="Refresh" CONTENT="0; URL=formular.php">

když 0 zmeniš na 30 tak pul minuty počká a potom refresh
Werd
Profil *
Hele a na co ten refresh ?? Jo a došlo a tak jsem ti také hned posílal mail... :-- ))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0