Autor Zpráva
lubosh
Profil *
Zdravim,

potřeboval bych udělat fórum (diskuzi, questbook), která bude threadovaná. Žádný hotový řešení se mi nehodí, potřebuju vytvořit fórum přesně na míru a integrovat ho dle libosti. Ale nevim jak na to, ptám se na princip.

Zatim mám hotovou diskuzi, kde se vypisuje z databáze příspěvky a za každym výpisem příspěvku je dotaz na podúroveň a tak dál. Je to dělaný tak, že mám pro identifikaci dva sloupce s id, prvni id je unikatni id prispevku a druhy id je id_reakce. Takže mám dotaz kterej zobrazí všechny id and kde id_reakce je prazdny, a podkategorie jsou uz jednoduse jenom ze pod vypisem prispevku s urcitym id se zobrazujou prispevky ktery maj shodny id_reakce s puvodnim id.... takhle to de delat do nekonecna

Ptám se jestli tudy vede cesta nebo to mám řešit jinak? Problém je že se mi nepovedlo udělat třeba funkci a pak to nějak zacyklit, aby to bylo jednoduchý a šlo to.

Protože to vypadá nějak takhle:

dotaz1 + cykl pro vypis prispevku 1. radu
a v tom je dotaz 2 + cykl pro 2. rad
a v tom je zas dotaz 3 + cykl 3
a ted konci vlastne dotaz 2
a na konci konci dotaz 1

takže sem udělal šest úrovní a konec, ale nevim jak to narvat nějak pomocí fcí a cyklu, protože když vytvořim třeba fci pro vypis prispevku tak tu musim mit ukoncenou, ale ja ji mam rozseknutou vzdycky dotaze na podurovnovi prsipevky...

proste sem mimo, poradte prosiim :-)
WanTo
Profil
Neřešil bych to cyklem, ale rekurzí. To by mělo jít imho celkem v pohodě.
ah01
Profil
http://php.vrana.cz/diskuse-s-reakcemi.php - a taky si přečti články odkázané v závěru
lubosh
Profil *
díky, přečtu
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0