Autor Zpráva
Robin
Profil
zajima me, jakymi zpusoby by jse udelali menu v horni casti stranky (prouzek vysoky cca 50px pres celou sirku stranky). podminka je, ze se nesmi rolovat spolecne s strankou, musi jit videt porad nahore na strance. bohuzel me jina moznost nez pomoci ramu nenapada, tuto moznost bych uzil az v krajnim pripade.
za vase napady a navrhy predem dekuji...
Tomik
Profil
Já bych použil fixní pozici, pomocí posotion:fixed, problém je ale s IE - jako skoro vždy. Řešení viz. Yuhůova metoda - je tam i návo dpro jiné prohlížeče než je IE.
krteczek
Profil *
jedine takhle:

<body>

<div id="plocha"><!--tohle je vlastní tělo webu-->
<div class="menu">
tady budou odkazy
</div>
<div clas="pohyblive"> <!--zacatek pohybliveho -->
<div class="dokument">
tady budou dokumenty
</div>
<div class="paticka">
<p>vytvořil <a href="mailto:krteczek01@seznam.cz" title="napište webmistrovi">krteczek01@seznam.cz</a> </p>
</div>
</div><! konec pohybliveho -->

</div>
</body>

a v css souboru:
body{text-align:center}
#plocha{width:750px;
.menu{height:50px;width:750px}
.pohyblive{height:400px; overflow:auto}
zbytek si snad dovedeš dosadit sam
krteczek
Robin
Profil
krteczek > diky, bohuzel me toto napadlo, nechtel jsem to pouzit, protoze toto Ti udela dve rolovaci listy, coz neni vubec pekne, kdyby se dala uplatnit jen ta jedna standartni, ne zadna pridavna...


Tomik > diky, hned jak budu mit cas vyzkousim, jinak bych jeste rad zvazil jina reseni, napada-li nekoho jeste neco...
Fred
Profil
A nebo
body{margin:0;padding:0;padding-top:50px;}
#top{background:#ddd;
height:50px;
position:fixed;
top:0;
_position:absolute;
_top:expression(0+body.scrollTop);
left:0;
width:100%;
z-index:1;
}

<div id="top">
to co bude furt nahoře
</div>
Yuhů
Profil
teda Frede, tohle je vychytávka:

_position:absolute;
_top:expression(0+body.scrollTop);

s dovolením přidávám do návodů o css
krteczek
Profil *
Ja bych se rád zeptal jakou funkci má ten "z-index"
:o(
Fred
Profil
Yuhů Jasně ;-)

krteczek Hmm zůstatek z testování je tam k ničemu
krteczek
Profil *
fred: ?? co? kde? :-/
krteczek
Profil *
fred aha... ale mne by zajímalo k čemu ten "z-index slouží, jakou má funkci čeho dosáhnu když ho použiji :o)
Fred
Profil
Jo takhle z-index slouží jakoby třetí rozměr pro překrývání prvků. Např. kdyby jsi měl dva absolutně napozicované obrázky částečně přes sebe, tak ten, který bude mít vyšší hodnotu z-indexu bude překrývat ten s hodnotou nižžší.
krteczek
Profil *
aha tak děkuji... tohle jsem nevěděl.
krteczek
Fred
Profil
Něco jsem teď hledal a tady http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=5&topic=68 4 je odkaz sem http://devnull.tagsoup.com/fixed/horizontal.html?string to řešení se mi zdá lepší
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0