Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Nevím jak dostat obraz a zvuk z mé MiniDV kamery Panasonic NV-GS17 do PC.
Ke kameře nebyl dodán software ani kabel pro připojení k PC.V návodu se píše o použití programu MotionDV Studio 5.3 . Kamera nabízí USB nebo DV připojení.Kabel USB mám, ale program ne.Ani jsem nenašla kde ho stáhnout.

Jsem uplný antitalent na tuhle techniku,na počítači umím jen základy,a kameru jsem dostala jako dárek. Takže prosím o odpovědi"pro blbce" ,dík moc.

Jinak mám Windows-sp2
AlešD
Profil
Předně musíš mít v počítači rozhraní FireWire IEC, to je buď již integrované na matheboardu, nebo je potřeba koupit kartu s tím rozhraním. K té kartě je už obvykle dodávaný i nějaký program pro stříhání videa, třeba Pinnacle Studio (nebo nějaký program od Sony, teď si nevzpomenu jak se jmenuje), lze ovšem koupit i samostatně. Potom je potřeba FireWire kabel s vhodnou koncovkou do výstupu DV kamery. A pak se to už jenom nahraje sestříhá a vypálí.

Ve win XP je taky program Movie Maker (v příslušenství) pro stříhání filmů, ten lze, pro jednoduší projekty využít také.

Video přes kabel USB, to nevím, pomocí USB něj vytahuji z kamery jenom statické snímky na SD kartě, a pokud vím, tak s tím video ve formátu MiniDV ani nelze stahovat. Když tak ať mě někdo opraví.

Abych nezapoměl, je taky potřeba mít rychlý a velký HD, taková hodina filmu = cca 20-25 GByte, něco je potřeba na zálohy...
fik
Profil *
Pred tydnem jsem si koupil Kamerku Panasonic a u ni mi pres USB2 normalne jde i video bylo u ni MotionDV Studio 6.3
mila
Profil
Jak již tady padlo, tak FireWire je řešení. Na kameře se to označuje DV.
Jestli jde připojit přes usb, tak to může být levné a jednoduché řešení.

Pokud jde o to, jak stáhnout video do compu, tak se o to postará libovolný program na střich videa.
Osobně mám zkušenost s Pinacle (byl u kamery), intuitivní ovládání, pro běžné potřeby dostačující. Nám se bohužel po sestříhání cca půl hodiny vždy kousnul.
Zkoušeli jsme také Adobe Premiere, ale černé svědomí nás hryzalo (a také byl až příliš složitý), takže jsme skončili u Windows Movie Maker.
Ten se součástí Windows, pokud ne, dá se stáhnout. Na první pohled až primitivní (připomíná mi malování), ale nakonec jsme na něm sestříhali celý film. Občas bylo třeba si vypomoci někde jinde (například složit více zvukových stop do jedné, protože se všechny do MM nevešly), ale fungoval a nebyl problém se s ním rychle naučit.

Jinak je na to třeba hardware. Už bylo řečeno, že místo na disku je kritické. Dvě hodinové pásky skoro zaplní 120GB disk. Je dobré, pokud je soft a video na různých discích.
Když je film hotový, tak jeho kompilace do avi (sorry wmv, nic jiného movie maker neumí), je na hodiny. To byste nevěřili, jak naštve, když si člověk zajde na oběd, a když se vrátí, aby viděl výsledek, najde nějakou hloupou chybu...
mila
Profil
Smazáno - poslal jsem příspěcek omylem do špátné sekce...
Rosi001
Profil *
Ahojda..chtěla bych poradit...sháním nějaký program (místo MotionDV studio) na stažení, zpracování a následné vypálení na DVD... videa (mimiDV) .Pokud mužno v češtině , a aby s ním mohl pracovat i mírně pokročilý.A taky kde bych ho stáhla předem dík....
Pierre
Profil *
Dobrý den,
mam JVC GR-D320 kabel, IEEE kartu v PCI, Pinnacle studio 10 a když to všechno zapojím a přepnu kameru do režimu play vůbec nic to neudělá. Počítač kameru vůbec nevidí... ani střihací program... Ve správci je IEEE karta správně nainstalovaná dobře... Prostě se to nespojí... Nevíte co dělám špatně? pls o radu petlahev@seznam.cz
Pali
Profil *
No mne se stalo necopodobniho Pierre.nainstaloval som si pcmcia kartu a nic a nakonec som sel do vlastnosti pocitaca na hardvere a tam sem povolil pcmcia kartu a slape to jak hodinky.
Pali
Profil *
neviete ci je kvalitnejsi obraz a zvuk stiahnut z digitalej kamery do pc cez usb alebo firewire.Cital som ze to zaleži na rychlosti toku dat ze cim rychlejsi tak tym je to kvalitnejsie lenze usb ma 480 a firewire 400mbs tak neviem mate niekto stym skusenost napiste mi ne email Pali.Rider@seznam.cz
Pali
Profil *
na email :)
Rosi
Profil *
Dobrý den,
mám podobný problém jako Pierre. Kamera JVC GR-D320, počítač Asus A6, IEEE kartu dokoupenou spolu s kabelem. Nainstaloval jsem si Pinnacle studio 10, povolil pcmcia kartu ve Windows XP a teď: systém kameru našel (můžu ji používat jako webkameru), ale Pinnacle studio 10 mi hlásí, že žádnou kameru nenašlo. Nevíte, kde by mohl být problém? Poradili byste mi popřípadě jiný alternativní způsob, jak zkopírovat nětočené věci na hard disk? dík!
proc
Profil *
kde se da sehnat program na nahravani do z kameri do pc??
Vladosik
Profil
proc
V obchodě.
Petr Tichý
Profil
proc
Žádný program na nahrávání z kameri do PC neexistuje.
Vladosik
Profil
Petr Tichý
To už je zbytečné slovíčkaření...;-)
Feek92
Profil *
Ahoj, taky mam kameru Sony s kazetami miniDV. Když to přetahuju třeba přes Movie Maker takto snižuje kvalitu v pixelech co mam udelat aby byla kvalita dobra ??? Diky moc za odpoved
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0