Autor Zpráva
Brabac Petr
Profil *
Dobrý den, zajímalo by mě, jestli jde na stránce v xhtml udělané jako tabulka s jedním i-framem, ten i-frame nějak nahradit, protože i-frame v 1.0 strict není validní. Moje stránka funguje tak, že mám nalevo menu a v pravo v i-framu se zobrzují různé stránky, samozřejmě po kliknutí na položku v menu. Předem moc děkuji za odpověď.
Timy
Profil
Brabac Petr
"protože i-frame v 1.0 strict není validní"
a transitional verzi není možné použít? Bylo by to nejelgantnější řešení.
t.h.
Profil *
Řešením by pro Vás mohl být tento styl nastavený např. divu
stránky se však budou muset includovat(include v PHP) a ne jak v iframu posilat rámu
<style type="text/css">
.ramec{
width:50px;
height:50px;
overflow:scroll;
}

<div class="ramec">
sem se muze prat ten text jako do iframu
</div>
jozob
Profil
Brabac Petr
"protože i-frame v 1.0 strict není validní"
Slovo do bitky: prečo potrebuješ aby bol Tvoj kód validný, keď v konečnom dôsledku a v praxi aj tak valídny nie je? ;-)

A aby som tu nebol len na bitku, potvrdím, riešenie od t.h. je teoreticky adekvátnou náhradou iframe, čo sa týka grafického výsledku. Ale samotnú podstatu IFRAME v Strictovej verzii neurobíš. Prečo nepoužiješ Frameset verziu, keď používaš IFRAME?
jozob
Profil
Taktiež je možné použiť Transitional verziu, ako uviedol Timy.
thingwath
Profil
Nejlepší řešení by samozřejmě bylo nepoužít [i]frame vůbec, protože jeho nevalidita má taky svoje důvody... Takže pokud to není nutné (tím myslím jako opravdu nutné), tak bych ho tam nedával.
Brabac Petr
Profil *
frameset ani transitional použít nemůžu, protože jsou to stránky do školy a musejí být validní a v 1.0 strict. Mohl tedy ještě zaptat, co je to to includování? Děkuji
bojars
Profil
Mohl tedy ještě zaptat, co je to to includování? Děkuji

http://www.jakpsatweb.cz/php/moznosti-php.html#include
jozob
Profil
Brabac Petr
http://www.prievan.sk/2006/02/05/ako-na-to-i-diel-prec-s-ramcami/
jozob
Profil
Brabac Petr
"frameset ani transitional použít nemůžu, protože jsou to stránky do školy a musejí být validní a v 1.0 strict"
To je blbý prístup. DTD sa volí podľa elementov použitých na stránke, nevolia sa elementy podľa DTD.
Leo
Profil
"To je blbý prístup. DTD sa volí podľa elementov použitých na stránke, nevolia sa elementy podľa DTD."

Nejspis je ten 1.0 strict proste zadani, kdyz jde o skolu :-) Leo
jozob
Profil
Leo
Tak to treba v škole vysvetliť. :-)
Alebo nepoužívať framy.
koudi
Profil
Kapku OT: proč na tohle vlastně používat include? Nebylo by třeba lepší readfile, kterej nevyhodnocuje kód v tom souboru? Myslim kvůli bezpečnosti. Ale možná už to trochu přehánim :)
jozob
Profil
koudi
Readfile nezavolá parser. Takže PHP kód sa vloží na stránku.
koudi
Profil
jozob
No právě. Takže když ti tam někdo podstrčís vuj soubor, kde bude třeba showsource(), tak se ta funkce neprovede, ne? Právě proto mi to přijde lepší - samozřejmě, že pokud se to používá takhle jednoduše, když je v inc. souboru potřeba php, tak to jinak nejde.
jozob
Profil
koudi
To by som ošetril určite inak a bezpečnejšie.
koudi
Profil
jozob
No, tohle mě teď jen tak napadlo... :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0