Autor Zpráva
Jack
Profil *
Zdravim, chci se zeptat jestli mi toto bude fungovat a je to správně zapsané:

RewriteEngine on


RewriteCond %{HTTP_HOST} ^neco\.cz$
RewriteRule ^(.*)$ http://www.neco.cz/$1 [R=301,L]


ErrorDocument 404 /error/index.php


Mělo by to být přesměrování když někdo zadá neco.cz tak by ho to mělo přesměrovat na www.neco.cz a taky by tam melo být, že když někdo zadá URL která neexistuje tak ho to hodí na error stránku. Proč se nejdřív ptám a nevyzkouším to? Četl jsem o tom že se dá s .htaccess shodit celý server tak se chci ujistit že mám vše zapsané dobře a že je to správně sledově poskládané. Díky
Peca
Profil
Celý server se určitě shodit nedá. Nanejvýš ty stránky nepojedou, tak se ten .htaccess jednoduše smaže nebo upraví.
Hugo
Profil
Jack

Dokazes si predstavit, jak by to vypadalo, kdyby sel apache tak jednoduse shodit?
Kajman_
Profil *
Dokazes si predstavit, jak by to vypadalo, kdyby sel apache tak jednoduse shodit?

Přes mod rewrite to jde schodit naprosto jednoduše, proto nemají rozumné webhostingy rewrite v .htaccess povolené a dávají do konfigurace apache odladěné a zkontrolované pravidla.
Kajman_
Profil *
Jo a k původnímu dotazu... ano, vypadá to v pořádku.
Hugo
Profil
Kajman_

To ano, ale klekne jenom web, ne cely server.
Kajman_
Profil *
To ano, ale klekne jenom web, ne cely server.

Celý apache.
Jack
Profil *
Tak znovu otvírám toto téma protože první funkce mi nefunguje. Dejme tomu, že mám doménu neco.cz a to nefunguje, tak než abych se hrabal v DNS tak jsem chtěl dát funkci která by to přesměrovala na www.neco.cz která funguje. Ta funkce ale nefunguje. Není třeba špatně zapsaná? Nebo není možné že ten mód Rewrite na serveru neni povolený ale .htaccess ano? Nebo je to jedno a to samé???
Kajman_
Profil *
V DNS to být musí, jinak se to přeci ani k těm rewrite pravidlům nemůže dostat.
DJ Miky
Profil
jj, musí to ten webhosting podporovat a musí to být povolené v nastavení domény...

BTW, mod_rewritem se dá opravdu shodit celý Apache a viděl jsem i restart celého serveru...
Jack
Profil *
Takže rewrite a .htaccess jsou dvě rozdílné věci? Jde mi o to jestli třeba může být povolený .htaccess (takže funguje ta error funkce) ale rewrite ne (takže nefunguje to s www) a proto to nefunguje. Jestli to tak je, zažádám na hostingu o povolení. Co vy na to?
Kajman_
Profil *
V .htaccess je vícero nastavení a rewrite není všude povolené. Pro test je možné třeba zkusit

RewriteEngine On
RewriteRule . http://diskuse.jakpsatweb.cz/

Ve Vašem případě je též nutné, aby hosting měl nakonfigurovaný apache pro verzi domény s www i bez.
Jack
Profil *
Potřebuji znovu pomoci. Ta error stránka funguje ale rewrite ne, takže jsem psal na hosting zda je to povolené a odpověděli toto (vůbec nevím co to znamená): LoadModule rewrite_module modules/mod_rewrite.so
Je povolena...
Kajman_
Profil *
To ještě neznamená, že je povolené tento modul využívat i v .htaccess.
Jack
Profil *
A co to znamená? Ten rewrite prostě nejde a když řikáte, že chyba ve scriptu neni tak by to mělo být v hostingu? Asi jim to pošlu v příloze (ten script) at to skotrolují a popř. funkci povolí, co vy na to?
avaranger
Profil
dobry napad ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0