Autor Zpráva
Robin
Profil
setkal jsem se s problemem, ze pri absolutnim pozicovani mi urcity prvek prekryva scrollbar, bohuzel nevim jak nadstavit scrollbaru z-index, nebo jej jakymkoliv zpusobem zviditelnit nad obsahem...
konkretni pripad: http://www.a2500.wz.cz/zajimave.html

P.S. jeste by me zajimalo co znamena a zajistuje script (z odkazu viz vyse):

<script type="text/javascript">
onload = function() { content.focus() }
</script>
Martin Kuželka
Profil
Řešením je nastavit tomu hornímu proužku vlastnost right na šířku toho scrollbaru. Problém ale je, že ne vždy má ten scrollbar stejnou šířku (různé styly XPček apod.).
Yuhů
Profil
scrollbar není samostatný prvek stránky, patří do prvku, ke kterému patří. Přes z-index nelze vyzvednout část stejného prvku a jinou část nechat dole.

Možná bude řešením upravit šířku hlavičky, nebo tedy spíše nastavit jí pravé margo šířky lišty (poněkud nespolehlivé). Osobně bych to řešil spíše tak, že bych nastavil horní margo tomu z-indexově spodnímu obsahu.

------------------
druhý dotaz by spíše patřil do samostatného vlákna, ale když už na to koukám, tak musím konstaovat, že objekt content neznám a je to určitě nějaká exploreří vylomenina.
Robin
Profil
nakonec jsem to vyresil zpusobm o kterem se zminil Martin www.a2500.wz.cz/zajimave.html
co me ale celkem zarazilo, ze IE nedokazal zobrazit ruzne stupne pruhlednosti alfa-kanalem v obrazcich *.png, mel jsem ideu ze text se pri rolovani nahoru bude zlehounka ztracet, jenomze misto toho byl videt sedy prechod, funguje to alespon v mozile, opere, v IE se to nezobrazi....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0