Autor Zpráva
Petra
Profil
Může mi prosím někdo vysvětlit, odkud ASP .NET bere ty výborné HTML kódy, které generuje? Dá se to někde ovlivnit? Ono to tam, co jde dát jeden tag udělá tabulku se spoustou atributů a ještě to tam cpe tag <font> (toho už se teda umím značně neefektivním způsobem zbavit).

Uvedu příklad toho, co tam nechci (je to výsledek ValidationSummary):

<table display="Dynamic" cellpadding="0" cellspacing="0" border="0" width="100%">
<tr><td><font color="Red">Přihlášení nebylo úspěšné
<ul><li>Nevyplili jste Heslo.</li></ul>
</font></td></tr>
</table>

To je prostě příšerný. Nechci po tom validní XHTML, stačí mi nějaké rozumné HTML, tu tabulku úplně pryč. Já bych i přežila, že je to hrozná prasárna, ale když ono mi to kromě jiného samozřejmě taky rozhodí design.

Dá se to teda nějak nastavit, aby to mělo sympatičtější výstup? Doufám, že jen neumím hledat, nechce se mi věřit, že by tyhle hrůzy byly povinné.
PS: Vysvětlení prosím v podání pro úplné začátečníky ;-)
izsak
Profil
Najskôr si budeš musieť ValidationSummary rozšíriť o vlastnú implementáciu metódy OnRender() (stará sa o vykreslenie ASP.NET prvku).
Myslím, že sa dá ovplyniť aj to, akým spôsobom bude validátor generovaný. U niektorých prvkov ide napr. nastaviť hodnota na inline, alebo také niečo a potom prvok negeneruje tabuľky a iné blbosti.
Tiež by sa mala dať nastaviť šablóna pre validátor, ktorou sa bude zobrazovať.

Nastavenie pre generovanie validného kódu bude až v ASP.NET v2.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0