Autor Zpráva
Kermo
Profil *
Dobry den,

chtel bych se zeptat jak se mam branit proti tomu kdyz mi nekdo ukradne zdrojovy kod z nasi stranky a pouzije ho na vlastni. Jedna se o to, ze mame stranky www.UBYTOVANIvCHORVATSKU.cz z a jsme velice dobre umisteni na Googlu prave diky SEO a server www.chorvatsko-ubytovani.cz prevzal nas zdrojovy kod a pouziva ho. Majiteli serveru jsem volal a on jen delal hloupeho a nakonec polozil telefon.

Díky moc za pomoc.
djlj
Profil
Vždyť je ta stránka úplně jiná. Co jste tam měl tak zajímavého, že to jinde mít nemohou? Vždyť je podobný jen ten hlavní frame...
djlj
Profil
Ještě budu reagovat na Vaše druhé založené téma s názvem "Krádež zdrojového kódu kvůly SEO".
Na ta klíčová slova v meta tazích neberou vyhledávače téměř žádný ohled ;).

Jo a nejsme dementi, není třeba založit téma víckrát, abychom si ho všimli ;).
Kermo
Profil *
Vždyť je ta stránka úplně jiná. Co jste tam měl tak zajímavého, že to jinde mít nemohou? Vždyť je podobný jen ten hlavní frame...

ano o to jde o ten hlavní frame a všechny meta tagy a použitá slova v něm, prostě celý zdrojový kod hlavního frame.
Co je tam zajímavého? No vpodstatě nic ale nechápu to lamerství že někdo si jen tak příjde a okopíruje na své stránky zdroják odjinud
Plaváček
Profil
Kermo

Stává se to dnes a denně. A nejen vám.
Kermo
Profil *
Plaváček: a dá se proti tomu něco dělat, třeba i soudně? Teď akorát koukám, že tam vymazali pár slov aby to nebylo na 100% stejné
esemeska
Profil
a dá se proti tomu něco dělat, třeba i soudně?

Když dokážeš, že jsi to napsal ty, tak se klidně soudně braň, co z toho získáš nevím, to spíše proděláš za právníky....apod.
Tomik
Profil
Kermo
Myslím, že, pokud odhlédnu od úplatnosti českých soudů, je naprosto nerozumné se soudit o částku nižší než půl milionu, neboť i pokud by člověk vyhrál, může mu soud nechat zaplatit soudní výlohy, a ty jsou kolikrát v menších případech větší než žalovaná částka.

Každopádně je asi nesmyslné kvůli škodě kolem 30 tisíc platit právníka za částku podobnou, mnohdy i vyšší.

A navíc, je klidně možné, že má majitel serveru známého a tak není vůbec jisté, že by se Vám podařilo soud vyhrát a onu částku dostat od majitele serveru.
Plaváček
Profil
Kermo

Jsou v zásadě tři možnosti:

1. využít našeho nezávislého soudnictví a několik let se soudit
2. najít si pachatele a rozbít mi čuňu (pro neznalé - pysk) a pak se nechat zavřít
3. rozmáznout a udělat veřejnou ostudu

Bod číslo tři funguje poměrně spolehlivě především u známějších českých webdesignerů, kteří si navíc vedou vlastní blog.

Osobně, pokud jde o mě, požádá-li mě někdo o podobnou službu, to jest abych nějakého vychytralého zlodějíčka veřejně zostudil, udělám to s gustem.
Kermo
Profil *
Plaváček: chápu že ani soud ani dát někomu přes čuňu není to pravé takže zbývá opravdu ta poslední možnost, takže se můžete přidat :)
Timy
Profil
Plaváček
"Osobně, pokud jde o mě, požádá-li mě někdo o podobnou službu, to jest abych nějakého vychytralého zlodějíčka veřejně zostudil, udělám to s gustem."
Jen jestli mu tím nakonec ještě neuděláš reklamu zadarmo... Třeba něco jako u Pixyho.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0