Autor Zpráva
anon
Profil *
mam nekolik otazek: na webu jsem narazil na mnoho web templates, ale neni mi jasny jak z nich lze vyrobit fungujici web. jak vubec lze onen teplate vyrobit? prosim odpoved typu: template lze vyrobit napr ve photoshopu nasledovne...bla bla bla. web z template lze vyrobit v softwaru XY nasledovne: bla bla bla...omlouvam se predem, ze velmi laicke podani. lze vubec na me dotazy takhle zjednodusene odpovedet? predem dekuji
Miloš
Profil
1a) šablona je pouze obrázek – umíš HTML a CSS – z pohledu na šablonu víš (tušíš), jak bude vypadat kód a stránku vytvoříš. Případnou grafiku vytvoříš (dotvoříš) ve Fotoshopu či Gimpu (v dalších bodech rovněž tak).
1b) šablona je pouze obrázek – neumíš HTML a CSS, ale naučíš se a za čas (případně s něčí pomocí) dáš stránky dohromady
1c) šablona je pouze obrázek – neumíš HTML a CSS a nehodláš se učit – použij nějaký wysiwyg editor a stránky uděláš (spíše však zbastlíš) v něm.

2a) – šablona je funkční kód – umíš HTML a CSS – kód je ti tudíž jasný, upravíš k obrazu svému
2b) – šablona je funkční kód – neumíš HTML a CSS – aspoň zčásti se naučíš, budeš experimentovat.
2c) – šablona je funkční kód – neumíš HTML a CSS – naučíš se pořádně a viz bod 2a
2d) – šablona je funkční kód – neumíš HTML a CSS – nehodláš se učit – otevři v některém vysiwyg editoru a uprav k obrazu svému.
anon
Profil *
takze z toho plyne, ze existuji jakesi 2 formy sablon. 1. forma je obrazek a 2. forma je funkcni kod. existuje tedy nejaky wysiwyg css editor? tzn editor ktery umi css a neni v nem nutne zasahovat do zdrojoveho kodu css?jak se vizualne lisi sablona-obrazek od sablony-kodu? predem dekuji
ronan
Profil
No, myslím, že se do toho trochu zamotáváš. Pokud si stáhneš web template (např. z webu http://www.freewebtemplates.com ), a otevřeš si přímo v notepadu nebo jiném textovém editoru, tak ani nemusíš znát html, ale poznáš, do jaké části kódu asi vkládat text (obsah). Ale budou s tím samozřejmě problémy, protože až budeš chtít něco upravit (třeba jen odřádkovat text), nebudeš vědět, jak. Můžeš si ji otevřít v nějakém WYSIWIG editoru, jak už řekl Miloš, a tam si to upravit.

"2 formy šablon" neexistují, pokud si stáhneš šablonu, je to většinou rozřezaná grafika (obrázky) a pomocí většinou tabulek v HTML (bohužel..) sestavená pro web.

Existuje plno WYSIWYG editorů, ale já bych ti spíš doporučil naučit se základy HTML a možná CSS. Víc než základy na úpravu šablony ptřebovat nebudeš.
Anonymní
Profil *
[/pre]

[pre]

[/pre]

[pre]

[/pre]

[pre]

[/pre]aeřzwtwrezwtzwrtzwrtzwr


[pre]

[pre][/pre]
Mystery
Profil *
Nevíte někdo jak vytrvořit web na wz.cz ??
Prosím nevím jak tam natáhnou ten layout
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0