Autor Zpráva
esemeska
mam kod

<style>
body {
margin: 0px;
padding: 0xp;
text-align: center;

}

#oramovani {
width: 740px;
height: 0px auto;
border: 2px solid black;

}
#hlava {
width: 100%;
height: 120px;
border-bottom: 2px solid black;

}
#levy {
width: 150px;
float: left;
background-color: red;
}
#obsah {
width: 580px;
float: left;
}
#clear {
width: 100%;
height: 1px;
clear: both;
}
</style>

<body>
<center>
<div id="oramovani">
<div id="hlava">
logo
</div>

<div id="levy">
menu
</div>

<div id="obsah">
text <br>text <br>
</div>
<div id="clear"></div>

a potrebuju, aby se mi div #levy roztahl na vysku jakou ma #obsah
Walter
Profil *
Levy bude mit takovou vysku jako bude jeho obsah. Dost nechapu co chces.
esemeska
potrebuju aby se levy roztahl podle #obsah, protoze chci aby ten sloupec byl az dolu
Ryba
Profil *
Mám stejný problém....dva divy floatlé vedle sebe. Potřebuji, aby měli oba vždy stejnou výšku. To kvůli vertikální čáře mezi těmito divy (levý border pravého divu). Pokud je ale levý div vyšší, pravý se neroztáhne zároveň s ním a čára tedy nesahá po celé výšce.
Poradí někdo, jak to řešit jinak?
- obrázek (bod, kterému nastavím height) se mi tam dávat nechce
- použít jako vertikální čáru pravý border levého divu je k ničemu, protože může nastat opačná situace (levý div je vyšší)
- dát divy těsně vedle sebe a vykreslovat bordery obou taky nelze, protože čára bude v místech, kde jsou oba bordery zdvojená (2px vedle sebe)
habendorf
Divy nikdy nenatáhnete na stejnou výšku. Opticky se to řeší backgroundem nadřazeného elementu.
Ryba
Profil *
hmm...díky...ale nechápu...
takže tak jak bych si to představoval to nepůjde, ale jak jinak to udělat? Poraďte pls.
mám:
<div>
<div style="float: left;">
</div>
<div style="float: right;">
</div>
</div>
a mezi ně potřebuji dostat vertikální čáru....jak? pls
dis
Ryba: oba divy obklíčíš ještě jedním divem, kterému dáš background dle libosti. Tento obalový div se bude natahovat vždycky podle delšího z těch dvou, a tím můžeš dosáhnout dojmu, že jsou natažené oba, protože jejich pozadí zajistí pozadí toho obalového divu.

lépe a více zde viz http://css.interval.cz/clanky/dvousloupcovy-layout-s-plovouci-sirkou-o bou-panelu/
Walter
Profil *
kdyz das dvou divum obal bez floatu, tak nebude ten obal zvlast background-image videt, proto mu musis dat jeste clearing s parametrem clear:both, to je obvykla metoda. Samozrejmne to jde udelat aji s divami bez background-image ale to je pak predivovano.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0