Autor Zpráva
Michal Škrabálek
Profil
Ahoj, už delší dobu se trápím s vytvořením textové variace šipky nahoru a šipky dolů (příp. trojůhelníku nahoru a dolů). Teď nemyslím obousměrnou šipku, ale dva znaky. Nahrazovat to obrázkem mi přijde zbytečné, když to snad lze textově.

Vím, že na to jsou entity, ale např. tady je uvedeno "všechny použitelné entity" a přitom tam spousta věcí není: http://www.jakpsatweb.cz/html/entity-vsechny.html

Viděl jsem to i na nějakých stránkách, koukal do zdrojáku, kde to bylo opravdu entitami, ty ale fungovaly jen s některými fonty a ani s těmi se mi to nepodařilo interpretovat. Díky.
havs
Profil
Odpověď je vlastně ve třetím odstavci. Místo značně nejistého zobrazení fontem bych raději volil kvalitní GIF o velikosti kolem sto bajtů.
Plaváček
Profil
Viz http://klient.plavacek.net/sipky.html

Prozatím jsem s žádným standardně používaným fontem problém neměl.
Michal Škrabálek
Profil
Plaváček
mně se na tvé stránce zobrazují pouze nadpisy písem, šipky ne.

havs
Je to řešení, ale potřebuji dát šipky i na důležitá místa, kde by byl problém, pokud např. uživatel nebude moci zobrazovat obrázky. Proto se ptám, zda existuje entita pro obecná písma. Ale jak vidím, nejspíše ne.
Plaváček
Profil
Jaký máš prohližeč a operační systém?
*Čvachta*
Profil *
Michal Škrabálek

Mě se tyhle entity v IE6 na win 2000 také nezobrazují, ale na win XP ano...
Michal Škrabálek
Profil
Plaváček
Win XP SP2, Maxthon / IE.
Ve Firefoxu jsou OK. To je ale horší, než kdybych sázel na to, že mají všichni zapnuté obrázky.
Plaváček
Profil
Zajímavé, mě se to zobrazuje korektně ve všem, také na WinXP SP2
Michal Škrabálek
Profil
Plaváček
každopádně řešení, které nefunguje všem nebo alespoň drtivé většině uživatelů, tady není dobré, nemohu si dovolit odstřihnout uživatele, kterým se místo šipky náhodou nic nezobrazí, přišli by o důležitý odkaz. Text "nahoru" a "dolů" je nemyslitelný.

Zkoušel jsem entity pro různé náhražky, např. trojúhelník, tam jsem ale nenašel entitu pro "trojúhelník dolů".
Honza Hučín
Profil
Jen nápad - není možné napsat šipku jako entitu unicode, tedy & # xxxx ; ? Nemám čas to zkoušet...
mata
Profil
http://www.operacesky.net/opera-lover-15.html

Zde jsou šipky zapisované číselnými entitami. Snad je i všichni uvidí.
Michal Škrabálek
Profil
mata
Ani na této stránce se mi šipky nezobrazují.

Honza Hučín
zkoušel jsem ↓ ; a ↑ ; výsledek byl stejný - zobrazí se mezery.
Plaváček
Profil
Tak to si prověřím, mě se to zobrazuje všude, i na W2k, proběhl jsem deset počítačů :) Že by to dělal Maxthon ?
mata
Profil
Maxthonem to nebude. Testoval jsem výše uvedený odkaz (Maxthon / IE 1.3.3 Unicode, WinXP SP2) a šipky tam mám. Není možné že ten Maxthon, který to nezobrazí není Unicode? Mohlo by to na to mít vliv?
Michal Škrabálek
Profil
Plaváček
Nejde to ani v IE. Jedině by to dělal nějaký SW / Firewall / Antivir / Blokovač reklamy nebo Spyware, tomu se mi ale nechce věřit. Vyzkouším a poreferuji. To by asi nefungovalo ani ve Firefoxu.


Doplněno: zkoušel jsem vypnout blokovač reklamy (Ad Muncher), firewall (AVG) i antispyware (SpyBot) i vymazat cache. Na výsledek to nemělo vliv.
havs
Profil
možná chybí fonty, které se jinak instalují třeba s MS Office, nebo něčím jiným
nebo naopak byl nainstalován neschopný font, který byl omylem podstrčen browserům
Honza Hučín
Profil
Já potvrzuji, že číselné unicode entity u mně fungují ve FF i IE6 (WinXP, SP2). A protože na rozdíl od textových entit by to mělo být univerzální řešení, skoro začínám podezírat Michalův počítač.

Mohl by nám kolega Čvachta poreferovat, jestli mu fungují číselné entity?
Anonymní
Profil *
cau nemate program aby mi tam neskakali reklami
tiso
Profil
Anonymní - tvoj príspevok nemá nič spoločné s touto témou, založ si vlastné vlákno diskusie....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0