Autor Zpráva
jv
Profil *
Chtěl bych dát náhledy fotek do jednoho řádku a pokud by jich bylo více, než na šířku stránky, vytvořila by se pod nimi rolovací lišta pro posun (mohla by tam být pořád). Ale ať dělám, co dělám, zatím tam nemám žádnou, nebo jen svislou a tu tam nechci ani náhodou.
Zkoušel jsem overflow-x: auto (IE 6.0), ale nějak to nefrčí. Na zadanou výšku to vůbec nereaguje a sprostě se to naskládá do několika řad a hotovo. Nevíte někdo, jak na to?
Icepoint
Profil
musis tomu (prepokladam ze div) dat pevnou vysku a sirku a pak overflow-x: scroll; a overflow-y: none;
..Johny..
Profil *
Bude to vypadat asi takto:
<div style="overflow-x: scroll; overflow-y: none; width= 500px; height= 50px;"></div>
ten styl můžeš použít dalo by se říct u všeho (div,tab,input,frame,iframe)
jv
Profil *
Použil jsem tento zápis(pro <div id="posuv">, ale roztáhne se to na výšku fotek a je to bez lišt (náhledy jsou 110×83). Nedá se nějak přikázat, aby se fotky nezalamovaly na konci řádku, ale byly natvrdo v jednom jediném, který by se neroztakoval na výšku, ale schoval?

#posuv {position: relative; width: 584px; height: 99px; top: 0px; left: 13px; margin: 0px 0px 0px 0px; text align: center; overflow-x: auto; overflow-y: none; scrollbar-base-color: #FFD57A; border: 2px solid #FFD57A; background-color: #FFD57A}

...jo použil jsem "auto" místo "scrol"l, protože scroll to roztáhne na všechny fotky a ještě to přihodí obě lišty, které jsou pasivní(zašedlé.
Yuhů
Profil
asi úplně nechápu problém, potřeboval bych vidět kromě CSS i HTML kód.

> Nedá se nějak přikázat, aby se fotky nezalamovaly na konci řádku

jsou asi dva způsoby:
tag <nobr>
css vlastnost white-space
Admin
Profil
Do mailu mi přišly přesnější informace, prosím mrkněte na to někdo:

http://web.telecom.cz/krmiva/katalog/psi.html

jde o spodní pruh fotek, kde je jich 10 (později třeba více nebo méně),
ale vidět jde jen pět. Rád bych, aby to tak zůstalo, ale aby lišta byla
dole, ne vpravo.
jv
Profil *
tag <nobr> slaví úspěchy, povedlo se to. Nevím ale, jestli jsem si na boční lištu zvykl, ale teď už se mi nějak ta spodní lišta nelíbí...
...no, třeba si zase zvyknu.

Jinak vám všem dík za radu. Jirka.
DJ Miky
Profil
Nedá se nějak přikázat, aby se fotky nezalamovaly na konci řádku

ještě to jde přes &nbsp;
pinkytm
Profil
Slo by to dat do DIV-u ale to by ti stranka zostala ako normalne a pohyboval by si castou kde su fotky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0