Autor Zpráva
PruPuruS
Profil *
stae casteji si vsimam ze ty komerecni a jine weby jsou psane pres asp apod.
Samozrejme nemluvim o hp jako seznam nebo centrum.
Ja preferuji php ale neni nakonec asp rychlejsi?lepsi?
mel jsem nazor ze ne ale kdyz jich stale pribyva tak to je precedens
djlj
Profil
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=25 698
roberta
Profil
asp je podobná technológia, ako php (filozofia programovania je rovnaká, len sa používa iný skriptovací jazyk). avšak asp je už celkom stará technológia (používa sa iba zriedka), ktorá bola nahradená novou ASP .NET technológiou. Táto je už o inom, ako asp/php. Je to čisto objektovo orientovaná technológia, ktorá už predčí php snáď vo všetkom (dovolím si tvrdiť, že okrem iného aj výkonom). Preto ju firmy, ktoré si vedia zaplatiť tvorbu softvéru, preferujú pred php. Dá sa v nej defaultne programovať v C#,C++,VB avšak nič nebráni tomu použiť hociaký iný programovací jazyk (v php programuješ "kvázi" c-čkom) Takže ak sa chceš venovať tvorbe softu profesionálne a chceš pracovať aj na väčších projektoch (webových alebo iných) doporučujem ti pozrieť sa na ASP .NET (keď jej porozumieš, tak nebude problém prejsť na iné objektovo orientované JAVA, ...)
PruPuruS
Profil *
diky, me teda zatim php5 a jeji oop docela vyhovuje.A ted se zacinam ucit C++.
Ptam se hlavne proto ze jsem si pred ctvrt rokem omylem koupil knihu:Windows v jazyce c#
je velka jak krava ale kdyz jsem videl co tam popisuji moc mi ten jazyk nesedl.
Takze ASP .NET ma budoucnost?diky moc konecne kdyz mi to roberta popsal/a? jsem si v tom zatim udelal jasno
fimmos
Profil
PruPuruS
Počítačovou budoucností bych si nebyl tak jistý.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0