Autor Zpráva
Mates
Profil
Chtěl bych aby tyto stránky jeli stejně jak v IE tak Mozilla Firefox. Nevíte někdo jak to udělat? Vím jen že nefunguje správně horní menu (divně problikává do bíla) a nezobrazuje se rozdělení stránky pomoci frameset, jinak by mělo být vše vpořádku.
tady to je
avaranger
Profil
Problikava do bila, protoze A:hover mas na bilou ;) a ta na bilem pozadi enni videt ;)

a navic na co framy, kdyz to mas pres CSS.... ? To rovnou udelej bezframove ;)

fRaMeS aRe dEaD
Mates
Profil
a není nějaký odkaz kde je to popsané? nebo vysvětlimi to někdo podreobněji?
Axamith
Profil
pro začatátek si pořádně pročti Jak psát web. Určitě to dá víc, než jednotlivé problémy řešit přez fórum.
Mates
Profil
Promin ale zacatky nepotrebuji stacími udelat pouze rozdělení stránky aby mi jela v moizile, IE i v opere. Neviteto nekdo? potreboval bych uz zdrojak! specham prosim pomocte!
Axamith
Profil
Dost dobře nechápu, co vlastně potřebuješ. Podívej se na Little Boxes, tam najdeš základní rozdělení stránky, vč. zdrojáků a CSS. Pokud máš začátky za sebou, tak se s tím popereš.
Mates
Profil
For Axamith: s CSS nemám žádné zkušenosti, nemohl by si to nějak rozdělit nějak podobně jak mám ty stránky a třeba pro lepší pochopení na každou část dát jinou barvu?
Axamith
Profil
Co konkrétně tam chceš rozdělit ??? Osobně si myslím, že pokud by jsi to řešil pomocí CSS, tak rámy jsou zbytečné. Celé se mi to zdá nějak komplikované. Navíc, když si uložím tvoji stránku k sobě na disk, tak ve zdrojákách toho vidím mnohem víc, než co mi zobrazuje prohlížeč na tvém odkazu. To je nějaké zamotané. To jsi někde vytěžil nebo to píšeš od začátku ? A v čem ???
Axamith
Profil
Narychlo jsem spíchl kostru stránky v CSS, která obsahuje hlavičku, levý a pravý layout, obsah a patičku. Bude tam potřeba dopsat stylování písma, rámečky . . . A taky by to potom sneslo celé CSS dát do externího souboru. Snad ti to pomůže. Dál se s tím asi budeš muset poprat sám.


<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
<title>Pojmenování stránky</title>
<!--
Tady začíná CSS
-->
<style>
body {
color: #000000;
background-color: white;
text-align:center;
} /* pozadí+text + centrování pro ie */

#vse{
width: 800px; margin:0 auto
} /*centrování v mozille a v opere */

#hlavicka {
width: 800px;
height: 100px;
background-color: red;
color: #000000}

#obsah {
width: 500px;
height: 500px;
float:left;

background-color: green;
color: #000000}

#levy {
width: 150px;
height: 500px;
float:left;
background-color: yellow;
color: #000000; }

#pravy {
width: 150px;
height: 500px;
float:right;
background-color: pink;
color: #000000; }

#paticka{
width: 800px;
height: 50px;
background-color: blue;
color: #000000;
clear:both} /* udrží celý layout po kupě */
</style>
<!--
Tady končí CSS
-->
<!--
Tady začíná samotné HTML
-->
</head>
<body>
<div id="vse">
<div id="hlavicka">
<p>hlavička</p>
</div>
<div id="levy">
<p>levý</p>
</div>
<div id="obsah">
<p>obsah</p>
</div>
<div id="pravy">
<p>pravý</p>
</div>
<div id="paticka">
<p>patička</p>
</div>
</div>
<!--
Tady končí samotné HTML
-->
</body>
</html>
Timy
Profil
Axamith
<!--
Tady začíná samotné HTML
-->
</body>
</html>

Zajímavé :o)
Axamith
Profil
Jo, máš pravdu. HTML začíná začíná úplně nahoře a končí úplně dole. Blbě jsem to pojmenoval. Vhodnější by bylo : Tady začínájí jednotlivé layouty. Ale nic to nemění na funkčnosti. :o) Chtěl jsem označit část kódu, ve které se bude odehrávat většina "datlování"
Mates
Profil
To rozdělení je super ale jak se tam vkládají různé věci? když tam něco vložím místo toho textu vše se rozhodí! nevíte někdo?
Axamith
Profil
Cituji tvoje slova :Promin ale zacatky nepotrebuji. Asi potřebuješ. Musí se tam dopsat stylování textů, upravit rozměry jednotlivých DIVů apod. Vážně, dej si den dva pohov od tvýho projektu a v klidu si pročti CSS a HTML na Jak psát web. když jsem začínal a něco z mýho snažení vypadlo, tak jsem dyl štěstím bez sebe. Pak jsem narazil na problém a pořádné prostudování jednotlivých kapitol mi pomohlo + diskuse. Ale diskuse za tebe nevyřeší všechno.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0