Autor Zpráva
Lubomír Pokorný
Profil *
Dobrý den,
mám ve svém systému přihlašování uživatelů přes session. Jak zabráním tomu, aby se pod jedním účtem přihlásilo více lidí zároveň? Potřeboval bych to ošetřit, ale nevím jak. Napadla mě tabulka s online uživeteli, ale tam je problém, že né vždy se z ní uživatel vymaže (při zavření okna prohlížeče bez odhlášení užovatel v tabulce zůstane a znovu už se nemůže přihlásit).

Za každý nápad budu moc vděčný, předem děkuji.
Leo
Profil
Napadla mě tabulka s online uživeteli, ale tam je problém, že né vždy se z ní uživatel vymaže (při zavření okna prohlížeče bez odhlášení užovatel v tabulce zůstane a znovu už se nemůže přihlásit).

Timeout. Napriklad muzete pri kazde akci uzivatele aktualizovat v tabulce cas posledni akce a po vyprseni intervalu ho odhlasit. Nastaveni zivotnosti session, platnosti cookies atd. Leo
peta
Profil *
Lubomír Pokorný viz leo
nick, cas, ip
jestlize je stejny nick a stejne ip, lze se kdykoliv prihlasit
jestlize je stejny nick, stejne ip a uzivatel chce neco provest, overi se i cas posledni akce
jestlize uzivatel neco udela, musis aktualizovat cas posledni akce (cili na kazde strance mas kontrolu na nick uzivatele a jeste kontrolu, jestli je online)
Lubomír Pokorný
Profil *
peta, leo: Toto řešení už jsem taky zkoušel, ale u něj je zase problém v té aktualizaci času. Pokud uživatel zavře okno a pak se bude chtít znovu přihlásit, tak bude muset čekat na nějaký časový limit.

Ještě jsem někde četl, že by bylo možné to řešit pomocí TEMPORARY TABLE, ale nezkoušel jsem to. Teď si hraju s třídou pro zápis session do databáze místo do souboru, tak snad to vyřeším tak...

Každopádně díky ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0