Autor Zpráva
mates
Profil *
css, změna obrázku pomocí stylu ?existuje něco?
mates
Profil *
dobrý den, mám takovou prosbu, mám stránky v xhtml s css stylem a chtěl bych aby návštěvník mohl styl změnit - přepínat, - na to už sem si zdrojak sehnal (dhtml), ted bych ale potřeboval poradit s jednou věcí, v tabulce css mám definovány barvy písem zarovnání atd. , ale chtěl bych aby při změně stylu byly na určitých místech i jiné obrázky jenže nevím jak mám obrázky zanést do tabulky, existuje něco na to, kromě 'background-image'? zkoušel sem přiřadit obrázku třeba selektor 'id' ale nevím jakou vlastností mám obrázek změnit, prosím pomozte, díky mates.
Radek Hrabůvka
Profil
Mi připadá "background-image" jako nejlepší řešení daného problému, budeš mít všechno pohromadě v CSS. Pokud je to třeba, div s pozadím můžu nechat floatovat pomocí CSS stejně, jako obrázek.
mates
Profil *
takže mám vyházet <img....../ >???
a místo toho tam dát <div> / <span>
jenže aby se tam obrázek zobrazil tak tam budu muset dát nějaký obsah, ne? zkoušel sem tam dát nějaký znaky a v tabulce jim dát atribut 'invisible' jenže nevim jak mám background pozicovat...
mates
Profil *
už sem na to přišel, sem začátečník a netušil jsem že můžu <div> zadat v css velikost, to je vážně hustý takovýhle vychytávky... díky moc
Radek Hrabůvka
Profil
Jako obsah se nedává nic nebo &nbsp; - tvrdá mezera. Aby se pozadí vykreslilo ve všech prohlížečích, je potřebné, aby element měl rozměry: výšku + šířku, a byl blokový např. div. Řádkový element, např. span musí mít display block nebo floatovaný.
Jako méně čisté řešení je použít 1 x 1 px průhledný GIF a dát mu rozměry a pozadí.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0