Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Jak bych udělal obrázek bez pozadí, když si třeba udělám někde logo a má bílí podklad jak se toho bílého podkladu zbavím?Jde to?Noprostě aby ten obázek byl bez pozadí "průhledný".poradte pls..
bojars
Profil
Anonymní: aký grafický softvér (GSw) používaš.

Priehľadná farba sa dá dosiahnuť (pravdepodobne) v každom GSw, ktorý podporuje vrstvy: Paint Shop Pro, Photoshop, Gimp....

To znamená, že v prvom rade si vytvoríš z obrázku vrstvu (layer) a potom selekciou: magic wand... vyberieš nepotrebnú plochu z obrázku a vymažeš (Delete, alebo nástroj "guma - Eraser").

Potom treba súbor uložiť v "*.gif" (alebo *.png???) formáte s nastavením priehľadnej farby.

(napríklad)
Yuhů
Profil
bojars to napsal správně. Prostě se musí vzít grafický software a jednu z barev v něm označit jako průhlednou.
Leo
Profil
Jenom musite dat pozor na to, aby ta barva, kterou zpruhlednujete odpovidala pozadi jake bude pod obrazkem prosvitat. Pokud zpruhlednite bilou a date obrazek na tmave pozadi tak to dopadne hnusne... Leo
Cody
Profil
Anonymní Stáhni si někde Irfan View (třeba na Stahuj.cz) otevři to logo, ulož si ho znova jako gif a při ukládání se tě zeptá, která barva má být průhledná, stačí kliknout na oblast, kde se budoucí průhledná barva vyskytuje. BTW: Pokuse IV sám nezeptá, je třeba to nastavit někde v Options/Preferences. Tohle je podle mě asi nejjednodušíí postup, samozřejmě exituje spousta lepších programů, ale mě tohle často stačí.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0