Autor Zpráva
DaveBury
Profil
Netuším jestli je to mozne, tak snad to rozumě vysvětlím.
Chtěl jsem se zeptat, jestli by se dalo udělat něco, co by automaticky zobrazovalo stav servru (www stránek) , jestli je zaplý nebo vyplý. Něco jako status na ICQ (http://www.myicq.cz/modules.php?name=Web_tools).

Priklad:
Jsou stranky A na freehostingu a stranky B umístěné na mém počítači (IP). No a potřeboval bych, když bych mel vyplé PC (nedostupná www adresa/IP), tak aby se na stránkách A zobrazil treba obrázek Offline a při zpřístupnění(zapnutí) stránek B obrázek Online.
thingwath
Profil
Mely by byt pristupne porad :-) Kazdopadne, neni otazka jestli to lze, ale spis jak to udelat nejlepe. Jedna moznost je, ze bude tvuj pocitac periodicky oznamovat, ze je nazivu (treba tak, ze posle dotaz na nejakou jednu stranku za niz bude PHP skript, ktery to treba nekam zapise, prislusny zobrazovac pak muze kontrolovat cas posledniho oznameni a bude-li starsi nez treba pet minut (zalezi na nastavene periode kontrol), zobrazi off-line, jinak on-line). Mozna jsou i dalsi reseni, ale napriklad tohle mi prijde jako velmi spolehlive, presne a na pozadavky na vybaveni daneho freehostingu jsou minimalni.
DaveBury
Profil
No jeste jsem se dozvedel o fsockopen v PHP, ale to stejne wz.cz nepodporuje, takze nejaky jiny zpusou. Ale PHP neni mou silnou strankou, takze uvítám, pokud by někdo věděl o nějakém návodu a podobne.. Díkes
thingwath
Profil
Zpusob ktery jsem uvedl prave po serveru prakticky nic nepozaduje (pujde to vsude kde maji PHP) a je na programovani temer ten nejjednodussi mozny :-)
DaveBury
Profil
Heh jsem zacatečník amatér, potřeboval bych nějaké vodítko.. Pokud by si vedel jak na to a zabralo by ti to chvilinku napsat nejaky postup nebo kody, byl bych ti vdecny.. Nebo pokud alespon je nekde na netu nejaky navodek, ze bych nastudoval a tvoril... Ale momentalne nemam z ceho varit :)
DJ Miky
Profil
nebo místo fsockopenu umístit na ty stránky nějaký malý soubor (třeba 1 B) a načítat si ho třeba přes file_get_contents... pokud to skončí chybou, vypsat offline, jinak online
24k
Profil *
DJ Miky

peknej napad
Leo
Profil
Pokud mate moznost pro obrazky na vasem domacim serveru nastavit kesovani (nastavenim serveru), tak by to slo udelat ciste i pres CSS.

Doplneni myslenky: date v CSS nad sebe dva prekryvajici se background-image, spodni je offline, horni je offline a stahuje se ze serveru, ktery chcete testovat - nesmi se to ale kesovat.

Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0