Autor Zpráva
Shippy
Profil
Potřeboval bych pomoci:
na http://tridageniu.wz.cz/lovesahates.html (je to nechutné, ale tahle sekce byla vynucená spolužáky) se po najetí na vztah (&, <-> etc. ) objeví popis (realizovaný atributem title="..") O co mi jde:
a) Takto zanesený text se uřízne třemi tečkami v minimálně v prohlížečích Mozilla Suite a Firefoxu
b) vůbec to není sémantické

V příští verzi bych hodlal informace brát automaticky z databáze, ale nechtěl bych to dávat do titleu (vím, jak to tam dát). Moje představa je taková:
Dole, pod tabulkou (což je mimochodem asi jediná možnost, jak tuhle bláznivinu zrealizovat), by se skvěl <div>, asi stejně velký, jako tabulka. Po kliknutí na vztah by se do divu načetla informace (která by mezitím byla třeba ve spanu s display: none a nějakým unikátním identifikátorem, pravděpodobně $id). Jak tohle zrealizovat, to je ovšem mě záhadou.
Prosím, pomozte. Jsem už nakloněn téměř všemu, včetně klanění se led diodě v bedničkách. Předem díky, Shippy
Fred
Profil
http://psacake.com/web/jl.asp
Shippy
Profil
Malý problém. Ten jeden či tři znaky nejsou link.
Acci
Profil
šlo by to javascriptem, onMouseOver a potom onMouseOut
Fred
Profil
Ono to jde i v css, pokud se nejdená o IE, ale bude dost těžký to do tý stránky vhodně nastylovat

span[title]:hover:after{content: attr(title) !important;}
Acci
Profil
Fred
A pokud by se jednalo o IE? Já jsem pochopil, že hlavní problém není to uříznutí v Mozille, ale celkový atribut title
Fred
Profil
Acci IE title zobrazí celý
Shippy
Profil
Takže ozkoušeno řešení z toho odkazu - je to hezké, funguje to v Mozillách i v MSIE6. Znak vztahu je anchor s atributem name=id_$id .
To řešení se span[title](..):after by bylo možná dané pro Mozillu a IE by ostrouhali kolečka - měli by to dál v titleu. Jenom by mě zajímalo, kde by se to s tím :after zobrazovalo (moje css vzdělání je prakticky výhradně z jakpsátwebu a Yuhů ho nějak opominul (z důvodu IE inkompatibility) ). Díky.
Fred
Profil
span[title]:hover:after{content: attr(title) !important;}

span ([title]) pokud má title (:hover) na onmouseover (:after) po je ho obsahu zobrazí ({content: ) obsah pomocí css ( attr(title)) v obsahu bude obsah title.

Tzn. <span title="titulek">obsah spanu</span>

zobrazí na hover toto ve spanu obsah spanu tohle za spanem titulek, pokud té definici ještě dáš nějaké pozicování jde to teoreticky dát kamkoliv , nejsem si ale úplně jistý, tohle už nejsou zrovna základy.
Shippy
Profil
Kde by se dalo sehnat víc informací o pseudotřídě :after a těchhle [věcech] ? V češtině? Docela by mě to zajímalo - rád bych se s tím naučil manipulovat.
Fred Tvoje odpověď ale neřeší, kam se to zobrazí. Po prvku? To znamená do stejně buňky? Takže by to sice jelo v Mozille, ale v IE ne.

Že by to šlo podmíněným
<td class=\"popis\"><span class=\"about\"<!--[if IE]-->title=\"$title\"<--![endif]--> ></td> <!-- a tak dále -->

?
Nevím, jestli je syntaxe správná, podmíněné poznámky moc nepoužívám. Taky se mi příčí to nacpat přmo do elementu (validátor by se z toho pravděpodobně pominul - takhle by to tam bylo dvacetkrát) ... nevím. Asi to vyřeším tím způsobem, že to bude <a>. Ale díky.
Fred
Profil
Kde by se dalo sehnat víc informací, ani nevím, používám Agent Rasnack pro lokální prohledávání PC a jednoho dne jsem si nechal vyhledat hranaté závorky v souborech *.css a experimentováním jsem se to částečně naučil. Nejvíc toho je v uživatelských stylech ve složce Opery. Nakonec jsem si udělal panel do Golden HTML editoru s css atd.. Jestli ho někdo používáte tady to dávám ke stažení: xy.wz.cz/panels.zip použití na vlastní nebezpečí, někam robalit, zvážit co potřebuješ a pak dát do složky panels v Goldenu.
Shippy
Profil
Já jsem poprvé implementaci téhle srandy viděl v Cacheovacím Tutoriálu (Mark Nottingham, přeložil Yuhů), kde to vyhazovalo jména záložek... Tohle mi asi bude stát za stáhnutí Golden HTML (PSPad to asi neumí). Díky za link.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0