« 1 2 »
Autor Zpráva
David1
Profil *
Vsechny zdravim.
Uz tyden se snazim rozebehnout databazi, ale porad nic.
Poradi nekdo, jak vytvorit hlavni zdrojovou tabulku.Myslim tim tabulku ze ktere se budou tahat a zaroven ukladat data.
Na jakpsatweb je to skvele popsano ale tato informaci chybi.Mozno jsem jen neschopny.

Predem dekuji za kazdou radu
Leo
Profil
Jakou databazi? MySQL? Leo
David1
Profil *
Ano, presne
Casero
Profil
skus si přečíst www.linuxsoft.cz a seriál o php, případně mysql
David1
Profil *
Stahl jsem si EasyPHP balicek a nainstaloval, dle rad na jakpsatweb.Vse funguje, jen porad nerozumim jak vytvorit databaze a tabulku.
Na jak psatweb je vyborny popis: http://www.jakpsatweb.cz/php/moznosti-php.html
Priklad navrhu databaze jen mi tam chybi postup vytvoreni te tabulky clanky :(.
David1
Profil *
skus si přečíst www.linuxsoft.cz a seriál o php, případně mysq


Diky, ale prijde mi, ze to tam neni vysvetleno podrobně jak potrebuji.Jiz jsem byl snad vsude , cop se dalo najit vcetne techto stranek.


Diky.
Casero
Profil
no, záleží na hostingu, prostě třeba máš stránky na webzdarma...tak máš databási na webzdarma...a tam si zajdeš do phpmyadmin a tam si vytvoříš tabulku....
Casero
Profil
nebo aji v tom balíčku to je, ne??...
David1
Profil *
no to je, nejdrive to chci odladit na svem pc, pak se budu trapit, jak to dostat na server, ale porad nevim jak a vcem ji vytvorit.
David1
Profil *
Aha,
tak asi jsem na to prisel, napojil jsem se na wz.cz a tam je program na tvorbu databaze.
Sice nevim, jak to vytvorit u sebe na Pc ale, ucel to splnilo..


Diky vsem!
djlj
Profil
David1
Databázi a následně tabulky vytvoříš v PHPmyadminu, který je součástí EasyPHP.
David1
Profil *
Jasne, ale nevim jak otevrit PHPmyadmin.
David1
Profil *
Jak se urcuje cesta, kdyz vytvorim tabulku na serveru?
Casero
Profil
$GLOBALS["link"]=mysql_connect("mysql.webzdarma.cz","meno","heslo" );
mysql_select_db(database);
David1
Profil *
to je krasny, hele a kam mam napsat tento prikaz?
David1
Profil *
LS["link"]=mysql_connect("mysql.webzdarma.cz","meno","heslo" );
mysql_select_db(database);


Hele a kam napisu tento prikaz?
David1
Profil *
jak se na server nahraje soubor html.Na ktery vytvorim odkaz.

Html. by mel byt vstupni formular.Nema te tady nekdo Icq, pro urychleni toku informaci? :).

Diky
Casero
Profil
to spojení napíšeš aš ho dudeš potřebovat(při spojenís databasemi, prostě když tam něco budeš chtít uložit, nebo vybrat)
Casero
Profil
no ten html...jako normálně přes ftp, nebo wz.cz nebo jak??... no a odkaz <a href="ten soubor">...nějak sem to nepochopil...
David1
Profil *
no jsem uz dost zmatenej.
Jak se dostanu pomoci prohlizece na tu databazi.
U sveho pocitace zadam: http://localhost - a jsem tam, ale jak se dostanu na ten server?
Leo
Profil
"ale jak se dostanu na ten server?"

Mate u nich objednany webhosting? Pak vam urcite dali i adresu, na ktere muzete MySQL administrovat, Leo
Casero
Profil
jestli je to wz.cz tak dej mysql.wz.cz a tam zadej meno a heslo a si tam...
David1
Profil *
Hele, kdyz tak se juknete na . https://mysql.webzdarma.cz -jmeno dduklid, heslo dalamanek a vyzkousej te tam udelal
bezici databazi, treba jen na jeno ktere zadam do vstupniho souboru, treba pridej.php a posle te odkaz jak se tam dostanu, jak ho tam pridam a jak se ulozi do te databaze, ja uz se snad pak chytnu.

Jinak hrozne moc dekuji za Vas cas.
David1
Profil *

"ale jak se dostanu na ten server?"

Mate u nich objednany webhosting? Pak vam urcite dali i adresu, na ktere muzete MySQL administrovat, Leo



Jasny ja se tam dostanu pomoci prohlizece, jen nevim jakou mam zapsat cestu do zdrojaku , kdyz chci napr. vlozit data do databaze
David1
Profil *
a nasmerovat formular tam kde se ta databaze nachazi
Casero
Profil
na to sou sql příkazy, na výběr, mazání, a upravováni, vkládání do databáse
Casero
Profil
takže třeba je formulář, do něj se zadá jméno, a ten formulář vede na tu stejnou starnku...no a když je odesláno, tak se dá třeba $vysledek=mysql_query("select * from tabulka where jmeno= to co poslal",$GLOBALS["link"]);
David1
Profil *
Tak uz si pripadam opravdu hrozne.:)

Jasny je, ze ta tabulka slouzi jako uloziste,
ale jak ja napisu do formulare odesli tyto data sem(jaka cesta), jaka bunka atd.
Napriklad, ted jsem vytvoril nakou tabulku a chci ji pomoci prohlizece vyject.Jakou napisu cestu, nebo jak se na ni vubec dostanu.
Potrebuji rict pomoci formulare najdi mi co obsahuje tato databaze a vypis.
David1
Profil *
Takze vstupni formulare a vubec vse co se k databazi vztahuje budu mit treba na adrese:www.dduklid.wz.cz/nasproblem.html - ten bude obsahovat formular na odeslani dat do databaze?
Jestli je toto spravne, pak uz mi opravdu chybi jen jakou mam zadat cestu(primo do toho formulare, aby vedel kam data odeslat).


Diky.
Casero
Profil
na to je ten sql dotaz...ne formulář, ale prostě dáš
do proměné $vysledek se vybere s databáse *= všechno, nebo tam mužeš dat přesné sloupce...from=z (ted nazev te tabulky) a ještě tam mužeš dat podmínku=where takže kde sloupec jmeno = nějký výraz a pak to na konci spojení databási

$vysledek=mysql_query("select * from tabulka where jmeno= to co poslal",$GLOBALS["link"]);
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0