Autor Zpráva
BigN
Profil *
Prosím, spaste mě. Potřebuju udělat následující věc:

Cizi server posle na mou stranku - script.php nejake promenne, script.php je zpracuje a chce se po nem, aby podle nich zase odeslal informace zpět cizimu serveru.
Zadrhel je v tom, ze cizi server od script.php neprijme zadne informace, dokud script.php neodesle, ze je dokoncen, tudiz uzavren.
Muj problem je tedy ten, jak script.php donutit, aby po tom, co se uzavre(nacte a provede cely) opet zapocal nejakou aktivitu a poslal informace cizimu serveru.
Napadl me nejaky timeout nebo neco takoveho, bohuzel jsem nic nenasel.

Jestli to nekdo nepochopil, muzu to zkusit vysvetlit znovu. Moc diky za jakoukoliv radu. treba jen kde hledat..
Yuhů
Profil
Nepochopil jsem to ani za mák.

Potřebuju pochopit spíš to, k jakému je to účelu.

Zatím jsem to pochopil takhle:
Cizí skript C posílá http požadavek na můj server M.
Můj server M a můj skript script.php požadavek zpracuje a vrací serveru C odpověď.
Server C dostává odpověď a je vše v pořádku.
Takže nechápu dotaz.

Jestli chcete udělat časování na straně serveru, možná doporučuju zjistit si, jestli můj server M podporuje časování CRONem.
Leo
Profil
Pokud se bavime o webu, tak tam vzdycky funguje vztah klient - server. Pokud si cizi server vyzada protokolem HTTP tvuj skript.php, pak jeho vykonani dostane jeho vystup (napr. html) automaticky, takze co resis? Leo
BigN
Profil *
velice děkuji, za reakce. ma jinych forech se o ne ani nepokusili.

resim aplikaci pro urcitou osobu. jedna se o posilani placenych sms. mam sprostredkovanou spolupraci se serverem, ktery sms zpravy zpracovava. kdyz dostane sms v urcitem tvaru, posle ji mnou vytvorene 'aplikaci'. ta ma za ukol podle tvaru sms zpracovat ruzne informace a zapsat neco do databaze, a pote odeslat odpoved zpet tomu serveru, co zpracovava sms, aby odpovedel smskou tomu, kdo ji poslal, ze vse probehlo uspesne nebo ne. ale uz na jinou url(tudiz jiny skript). to vse mam hotove.
ovsem ten jejich druhy skript ode mne neprijme(nezpracuje) zadna data, dokud ma aplikace nenahlasi jejic prvnimu skriptu, ze je ukoncena.´
jde mi tedy o to, jak docilit toho, aby se moje aplikace tvarila, ze je nactena a odeslala vsechyn data(uzavrela dokument) a potom ji donuti zase pracovat a odeslat tu odpoved druhemu skriptu.
jeste jsem se nedival na ten CRON, treba to bude ono.

děkuji
BigN
Profil *
leo: ano to on chce vystup presne ve tvaru Content-Type: text/plain, HTTP/1.1 200 OK, a v tele dokumentu pouze napsano OK. jenze nechapu proc proste ceka, az se dokument nacte cely, potom si do databaze zapise, ze uspesne predal informace a az pote je schopen v jinem skriptu ode mne zase prijmout odpoved. samozrejme, ze datadruhemu skriptu predavam az pote, co se odeslou potrebne hlavicky a text OK, jenze jejich technik, mi rekl, ze se proste ta aplikace musi uplne uzavrit. nechapu to, proc, ale je to tak. tak vas nekoho prosim, jestli nevite, jak nato.
BigN
Profil *
Nebo takto zjednodušeně:

Skript 1 bezi. Vyhodnoti udaje a otevre skript 2, ktery se stahne na pozadi. Mezitim se skript 1 dokonci. Skript 2 pote take dokonci svou praci a odesle data tomu cizimu serveru.

Potřebuji vědět, zda to lze provést a připadně jak. Jestli je mozné v php otevřít jiný skript a dále pracovat nezávisle na něm.

Děkuji
Leo
Profil
Porad to nechapu, ale mam za sebou narocny den a mirne pracovni vecer pred sebou... Leo
BigN
Profil *
De mi jen o to, jakej pouzit prikaz aby se otevrel jinej skript a ta stranka, z který se ten druhej skr. otvira necekala az se ten spuštěnej skript dokončí.

uz jsem zkousel cURL, Location: skript2.php. Post pomoci HTTP mi vubec nejak nefunguje, nechapu proc. jiny zpusoby uz neznam.

Jestli by to někdo chtěl ješte jednodušeji, pokusím se. Budu rád za každou radu nebo jen nápad. Díky
Yuhů
Profil
Tak pomocí cronu spouštěj nějaký skript třeba každých třicet sekund.

Po komunikaci s prvním serverem ulož do databáze údaj, že to proběhlo, a uzavři spojení.

Druhý skript spuštěný cronem najde informaci o tom, že to proběhlo, a pokecá si s druhým serverem.
Leo
Profil
Jestli rozumim propblemu tak by to SNAD mohl vyresit HTTP kod 204:

http://www.sitepoint.com/print/no-refresh-links

Leo
BigN
Profil *
Yuhů: O cronu jsem toho moc nenašel, je pravda, že sem ani moc dlouho nehledal. Předpokládám, že k němu není přístup přes php, musel bych mít asi nějaký zvláštní přístup k serveru. Problém je, že to běží na obyčejném webhostingu. Nicméně, se o tom zkusím více informovat. Děkuji

Leo: Bohužel ten druhý server vyžaduje také odeslání hlavičky 200 OK, jinak odeslani dat nebude povazovat za uspesne. A tudiz ode mne nic nebude přijímat. Táké děkuji
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0