Autor Zpráva
Husa
Profil
Cauky

Potřeboval bych udělat rozbalovací menu v php s napojením na databázi.

Mělo by to fungovat takhle :

[url]http://www.builder.cz/art/php/clanek2090799848.html
[url]

Kliknu na "Parent" odkaz a "Child" odkaz se otevře, pak kliknu podruhé na "Parent" odkaz a "Child" odkaz se zavře.

Akorát,že ve výše zmíněném článku není uvedeno, jak to navázat na databázi ):

Nemáte někdo zdrojáky, popřípadě i s dumpem databáze, pokud už ste to někdy řešili?

Díky Díky Díky
stribny
Profil
To je fakt takovy problem? A to pises, protozes databaze nikdy nevidel nebo proc? Bud mas programatorsky mysleni a nebo ne - pak to nech na jinejch :]]]

Ale vazne - jediny pripad ktery mi jde na mysl je ten ze se databazi bojis, pac pokud umis alespon SELECT, tak bys to mel dat do kupy.
Husa
Profil
Ja sem prispevek zalozil kvuli tomu, aby mi tady nekdo pomohl a ne aby se tady do mne nekdo navazel!
Casero
Profil
Husa
počkej a kde tam potřebuješ, nebo spíš proč tam chceš plést databasi??
Anonymní
Profil *
No mam tri tabulky v jedny databazi:

Serazeno hierarchicky :

1.tabulka : project (project_id int auto_increment not null primary key, project_name varchar);

2.tabulka : test_case (test_case_id int auto_increment not null primary key,test_case_name varchar);

3.tabulka : test_procedure (tes_procedure_id int auto_increment not null primary key, test_procedure_name varchar);


Chci aby se mi z kazde tabulky z dataze vzal sloupecek, kde je ulozeno jmeno prislusneho nodu a zobrazilo se to v menu.

Takze kdybych mel treba v databazi treba tohle :

1.tabulka :(1,Project_1),(2,Project_2),(3,Project_3)....;
2.tabulka :(1,Test_case_1),(2,Test_case_2),(3,Test_case_3).......;
3.tabulka :(1,Test_procedure_1),(2,Test_procedure_2),(3,Test_procedure_3).....;


Tak by se mi v menu objevilo po selectu z databaze tohle jako odkazy :

Project_1
Project_2
Project_3

No a kdybych klikl treba na odkaz z nazvem Project_2 tak by to potom vypadalo takhle :

Project_1
Project_2
Test_case_2
Project_3

No a kdybych klikl pak na odkaz s nazvem Test_case_2 tak by to pak vypadalo takhle :

Project_1
Project_2
Test_case_2
Test_procedure_2
Project_3


No a kdybych klikl pak znovu na odkaz s nazvem Test_case_2 tak by se mi to zabalilo a vypadalo by to takhle :

Project_1
Project_2
Test_case_2
Project_3
stribny
Profil
Zda se mi to nejake chaoticke.. nechapu proc by jste to mel resit zrovna takhle.

Neni prece jenom lepsi databazi treba vubec nemit? Jaky to ma smysl aby to bylo v db?

Ja osobne bych to dal do pole, zjistil co se ma rozbalit a podle toho prochazel pole a generoval to menu.
24k
Profil *
na toto staci tabulka o 3 sloupcich

Parrent_ID | Sekce_ID | nazev_souboru
Leo
Profil
"Neni prece jenom lepsi databazi treba vubec nemit? Jaky to ma smysl aby to bylo v db? "

Napriklad pro pripad, ze budete potrebovat dodatecne ty hodnoty menit bez hrabani se v PHP kodu - napr. v nejakem redakcnim systemu. Leo
Šulin
Profil *
To sou strasny kecy
"Neni prece jenom lepsi databazi treba vubec nemit? Jaky to ma smysl aby to bylo v db? "
tyhle kecy znam a ty lidi taky znam. nikdy nedoazí pomoci a nutí ti neco co ty nechces bez rozvahy. chcec proste menu do databaze pac stranky muzou bejt vyuzivany jinejma lidma ktery s PHP neumi a chteji si menit podle sveho a neotravovat tim webmastera .... tak proste na to neodepisujte kdyz nedokazete pomoct!!!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0