Autor Zpráva
boris
Profil
Zdravim,

riesim jeden problem a neviem si s nim rady. Je mozne aby som po kliknuti na link na webovej stranke vyvolal systemovy prikaz? Na stranke mam umiestneny obrazok. Ten isty obrazok mam aj vo forme Postskriptu. Ked chcem vytlacit obrazok tak kliknem na link "tlac" a vyvola sa systemovy prikaz "lpr -P -S subor.ps".
Webova stranka je umiestnena lokalne a nie je na ziadnom serveri a obsahuje len zakladny html kod bez php a podobne. A potrebujem tiez aby to bolo pouzitelne na linux/unix/windows.


Dakujem.
Boris
FantomX1
Profil
Tak to dost pochybujem ze by to slo, ale riesil by som to cez javascript
<a href="" onClick="document.print()"> ak ti ide len o tlacenie dokumentu.
boris
Profil
No to je prave to co nechcem, lebo takto sa mi objavi dialogove okno pre tlac. A ja to potrebujem aby to slo bez toho automaticky. Ale to asi chcem privela.
roberta
Profil
kebyže by to išlo, tak by to bolo, mierne povedané, nebezpečné. napr. by sa klikom dal spustiť aj format disku a to by si asi nechcel...
boris
Profil
to je pravda, ale v mojom pripade sluzi tato web stranka na prezentaciu projektu a nebude na serveri. A nepredpokladam nieco take ze by to niekto hackol, stranka bude automaticky generovana programom a uzivatel prakticky nebude mat ku kodu pristup. Ale stat sa moze vselico, ale to uz ide mimo mna. :-)
roberta
Profil
proste si treba uvedomiť, že na spúšťanie systémových príkazov z lokálneho PC web stránka nie je riešenie...
boris
Profil
OK, aj to je informacia, ktoru som potreboval, aspon mam argumenty pre sefa, ze nie vsetko sa da tak ako by chcel
dakujem
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0