Autor Zpráva
stanley vox
Profil *
Áno, tento formulár sa mi páči... Ako naňho? Je najlogickejší zo všetkých ktoré som videl...Poprosil by som oveľa zdatnejších o vyjadrenie, či vytvorenie podobného formulára by bolo ťažké - pre mňa, ktorý ešte len tomu "pričucháva"... A v akom jazyku - PHP alebo JavaScript...?
WanTo
Profil
V HTML.
Casero
Profil
stanley vox
bych řekl že je to normální formulář, a vše o tom je tady na JPW
stanley vox
Profil *
mňa fascinuje tá možnosť pridávania položiek, ktoré sa zákazníkovi zobrazí priamo na stránke -absolútne nechápem ako to funguje... to ma teší ak hovoríte, že to stačí v html - len prosím keby ste mi vysvetlili ako sa to dá
Casero
Profil
no to co se zadá s ezpracuje přes PHP a dá do DB ..nebo co myslíš?
Peca
Profil
Na přidávání a mazání už samotné HTML nestačí. Je nutné umět trochu programovat v PHP. Pokud požaduješ, aby obsah "košíku" byl zákazníkovi přístupný, i když se přihlásí někdy později, tak je zapotřebí i databáze (je to tak lehčí).
stanley vox
Profil *
takže:Peca
Až také zložité to nechcem - košík prístupný aj neskôr... Chcem len pochopiť, resp. vedieť príkazy, ktoré sa nelogovanému, teda hocikomu kto začne vyplňovať formulár, začnú zobrazovať na stránke...presne ako na konkrétnejstránke
Leo
Profil
"Chcem len pochopiť, resp. vedieť príkazy, ktoré sa nelogovanému, teda hocikomu kto začne vyplňovať formulár, začnú zobrazovať na stránke..."

PHP, co vic chcete vedet? Leo
Peca
Profil
Udělal jsem tento jednoduchý skriptík. Snad z něj půjde něco pochopit. Zapotřebí je samozřejmě PHP.
<? 

session_register("kosik");
if ($_POST['pridat'])
{
$polozka=array();
$polozka['cislo']=$_POST['cislo'];
$polozka['ok']=$_POST['ok'];
$kosik[]=$polozka;
}
elseif (isset($_GET['odebrat']))
{
unset($kosik[$_GET['odebrat']]);
}
if (count($kosik)>0)
{
foreach ($kosik as $id=>$polozka)
{
echo "cislo: {$polozka['cislo']}, {$polozka['ok']} <a href=\"?odebrat=$id\">odebrat</a><br />";
}
}
?>

<form method="post">
cislo: <input type="text" name="cislo"><br>
ok: <input type="checkbox" name="ok" value="ano">
<input type="hidden" name="pridat" value="1">
<input type="submit" value="pridat">
</form>
stanley vox
Profil *
díky super odskúšam to a dám vedieť...
stanley vox
Profil *
ešte som veľmi slabý v php, preto nerozumiem prečo sa mi z toho kódu odPeca objavuje na stránke toto:

0) { foreach ($kosik as $id=>$polozka); { echo "cislo: {$polozka['cislo']}, {$polozka['ok']} odebrat

"; } } ?>


K doplneniu: stránka je v xhtml kóde strict...
stanley vox
Profil *
php kód som dal nakoniec do extra súboru a už to ide, ale...
po vyplnení formulára a pridaní sa otvorí nová stránka - a to ja nechcem - chcem taký systém ako na spomínanej stránke...
Díky...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0