Autor Zpráva
fabián
Profil *
potřeboval bych poradit, jak předat data mezi 2 stránkami. mám stránku s formulářem, ta odešle data (post) jiné stránce, tam se vyhodnotí... a nyní bych potřeboval, aby se (pokud byl formulář špatně vyplněný) zobrazila původní stránka se zadanými daty.

bohužel nemohu ale psát přímo do ní (to by bylo jasné), nemohu použít sessions, nechci použít cookies a už vůbec ne předávat data za otazníkem (jakoby metodou get) - budou tam i dost dlouhá textarea.

takže mě napadlo: je možné, aby ta druhá stránka poslala data zpět původní stránce jakoby metodou post? nebo napadá vás nějaké jiné řešení? ještě mě napadlo uložit data do nějaké dočasné tabulky pod nějakým vygenerovaným id. a pak si mezi stránkami metodou get předávat jen to id, ale to je až krajní řešení, řekl bych.
error414-
Profil *
fabián
to stou tabulkou by slo.

pripadne kte metode post, da se poslat pomoci knihovny curl http://cz2.php.net/curl
koudi
Proč nemůžeš použít sessions? S těma by to bylo nejjednodušší.
Jisp
Profil *
1) Formulář lze vrátit do předchozího (předvyplněného) stavu kliknutím na "ZPĚT" v prohlížeči.
2) Správnost vyplněných dat by měla být kontrolována ještě před odesláním JavaScriptem (ten zabrání odeslání chybně vyplněného formuláře)
3) Data lze uložit do formulářových polí typu "hidden"
4)Za velmi vtipnou metodu uložení dat mezi skripty po dobu session považuji vytvoření rámcové struktury (buď další rám nebo "iframe" ve stránce) a data uložit ve skriptu této neviditelné stránky.
Leo
"Za velmi vtipnou metodu uložení dat mezi skripty po dobu session považuji vytvoření rámcové struktury (buď další rám nebo "iframe" ve stránce) a data uložit ve skriptu této neviditelné stránky."

Ze by to bylo zrovna k popukani, stavet aplikaci na ramech kvuli prenaseni promennych... Leo
tiso
fabián
...preto je lepšie aby výpis i spracovanie formuláru bolo na jednej stránke, až potom presmeruješ na nejakú stránku kde informuješ o ich úspešnom vložení, uložení atď... Zároveň tým vo veľa prípadoch predídeš viacnásobnému vloženiu dát z formulára...
MichalekII
Profil *
Spoj vyhodnocování a stránku pro generování formuláře do jednoho scriptu ...
fabián
Profil *
error414-
CURl zní dobře, ale moc moudrý z toho nejsem. myslíš, že bys mi prosím mohl poradit jak skript A odešle skriptu B metodou POST nějakoku proměnnou? děkuju MOC!

koudi
protože bych musel přepsat celý systém, který je dost velký a v něčem nešikovný a který jsem u projektu "zdědil" po jiném programátorovi

Jisp
1. Není to spolehlivé
2. dtto - nemůžu postavit kontrolu vstupních dat jen na JS
3. to vím, ale to mi nepomůže. já si nějaká (normální i hidden) pole odešlu ze skriptu A do skriptu B metodou post. v B je potřebuju zkontrolovat a vrátit skriptu A. a v tom je právě problém. i když je dám jako hidden tak to musím odeslat. a to buď postem (což neumím a na to jsem se původně ptal) nebo getem a to budou v url i ta hidden a vůbec to bude hnus
4. souhlasím s Leem (omlouvám se za možné zkomolení). vtipné to možná je, ale nepoužitelné.

tiso a MichalekII
já vím, ale viz odpověď koudimu. to je dost zásadní zásah a ten teď nemohu provést
Jisp
Profil *
fabiáne,

4. souhlasím s Leem (omlouvám se za možné zkomolení). vtipné to možná je, ale nepoužitelné.

Je mi líto, že se Vám rámce nelíbí. Odpor proti nim považuji za neuvážený předsudek či mýtus. Ale rozhodně je nikomu nevnucuji!!!
fabián
Profil *
Jispe,
rámce jsou házení klacků pod nohy - jsou prohlížeče bez rámů, jsou internetové vyhledávače a je spousta dalších důvodů, proč je nepoužívat. váš názor přesto respektuji, i když nesouhlasím. za posledních 6 let jsem k jejich využití totiž neměl důvod, ale to je každého věc. dál se o nich prosím nebavme, zavání to flamem. nemyslím nezbytně z vaší strany, ale nejsme tu sami. ;)
Leo
"Odpor proti nim považuji za neuvážený předsudek či mýtus"

To si vyprosuju, z me strany je to velmi uvazeny predsudek :-) Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0