Autor Zpráva
Panther
Profil *
Mám takový problém. Potřebuju, aby bloky měly stejnou šířku a výšku, šířku jsem vyřešil matrjoškou, ale chtěl bych poradit, co mám udělat, aby bloky měly i stejnou výšku... Dík za pomoc.
Timy
Profil
Má fantasie při pokusu představit si tento problém selhala, nebyl by odkaz na ukázkovou stránku? Takhle mě napadá pouze možnost sjednotit box-modely...
WanTo
Profil
Matrjoška snad funguje i pro výšku, ne?
Panther
Profil *
Promiňte, ale nemám žádnou dostupnou ukázku na netu. Zkrátka mám několik bloků (díky matrjošce se stejnou šířkou, ale s jinou výškou, respective s různou výškou v různých prohlížečích. Matrjoška právě pro výšku nefunguje (jak jsem se dočetl na Pixyho webu). Dá se to řešit pomocí URL v DOCTYPU, ale to neřeší problém v pětkových prohlížečích... Prosím pomozte mi někdo
Chamurappi
Profil
Reaguji na Panthera:
Netuším, proč ti matrjoška nefunguje na výšku. Doporučuji box modely sjednotit:
 * {-moz-box-sizing: border-box; box-sizing: border-box }
Pak nepotřebuješ matrjošku a box model bude stejný ve všech Explorerech, Mozille i Opeře.
Panther
Profil *
Opravdu je to tak snadné??? Žádná matrjoška nic, jenom dvě CSS vlastnosti??? A je to kompatibilní se všemi prohlížeči???
Chamurappi
Profil
Reaguji na Panthera:
Ano, je to tak snadné. Praktické výhody onoho box modelu najdeš u Timyho, historické souvislosti u mě.
Panther
Profil *
Díky, moc jste mi pomohli...:)
Panther
Profil *
Díky, moc jste mi pomohli...:)
Panther
Profil *
Díky, moc jste mi pomohli...:)
Panther
Profil *
Omlouvám se:)
*Čvachta*
Profil *
Chamurappi

Co na tohle řešení říká například KHTML? Nebo Safari?
Timy
Profil
*Čvachta*
Mělo by fungovat khtml-box-sizing. Používám to u sebe a zatím si nikdo nestěžoval.
*Čvachta*
Profil *
Timy

Nechápu proč nemůžete použít obyčejnou matrojšku...

Ale vaše volba.
Panther
Profil *
Matrjoška na výšku nefunguje, podívej se do komentářů o Matrjošce na Pixyho webu
*Čvachta*
Profil *
Panther

Asi sem vůl, ale proč by neměla fungovat?
habendorf
Profil
Nechápu proč nemůžete použít obyčejnou matrojšku...

To máš ještě dobrý, já totiž tenhle thread nějak nechápu vůbec.

Pokud chci mít bloky stejně široké, dám jim stejnou width. Pokud jde o šířku v různých prohlížečích, stačí si vybrat jeden boxmodel a použít ho pro všechny browsery.

Co se týče výšky, je třeba si uvědomit, že IE vlastnost height chápe jako min-height.
Panther
Profil *
Matrjoška na výšku nefunguje, sám jsem to zkoušel, navíc je to napsáno zde přesně v příspěvku číslo 22 a 26.
Panther
Profil *
Špatný odkaz, tady je ten spravný
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0