Autor Zpráva
lorinka
Profil *
Ahoj, prosím poraďte mi jak docílit nastavení určitého obrázkového pozadí a zarovnání pro cíl odkazu. Jedna se mi konkrétně o nastavení pro zvětšený obrázek ve stejném okně z kterého byl vyvolán odkazem např:

<a href="obrazek_1_velky.jpg"><img src="obrazek_1_maly" alt="popis" title="" border="0" height="100" width="100"></a>

stránka používá externí css styl a rozvržení na rámce samostatným souborem. Rozdělena je na levý sloupec s menu a zbytek je hlavní okno. V tomto okně jsou texty k jednotlivým odkazům z menu a také zmenšeniny obrázků které chci otevřít ve stejném hlavním okně. To vše mi funguje, ale nemohu přijít na to kde mohu nastavit formátování obrázku který vyvolám kliknutím na zmenšeninu. Obrázek se mi zobrazí ve správném okně, ale bez nastavení - tedy je vlevo nahoře a nemá žádné pozadí ani barvu pozadí.

předem velké díky. lorinka
tiso
Profil
...to preto lebo ho otváraš ako samostatný obrázok, nie ako html stránku... musela by si si spraviť html stránku ktorá by tn obrázok obsahovala...
Anonymní
Profil *
-->tiso: děkuji za reakci. A je to opravdu tak, že to nemohu žádný způsobem nastavit. Mě to napadlo, že je to právě proto, že neotvírám html stránku, ale když těch obrázků bude kolem 30ti to by znamenalo, že pro každý obrázek bych musel udělat samostatný .html sobour kde by bylo jen <img src="........... ? Ostatní je nastaveno externím stylem css.

Nedělám to třeba nevhodným způsobem?

případně mě můžete poradit i přes ICQ 233219596 doufám, že to není v rozporu s pravidly fora
lorinka
Profil *
zapoměl jsem se přihlásit - Anonymní je můj příspěvek.
Timy
Profil
Možná by nebylo špatné použít php, do odkazu vrazit nějakou proměnnou, kde by byl název obrázku a tu proměnnou pak vložit do <img...>
lorinka
Profil *
-->Timy: také děkuji, ale bohužel PHP je zatím mimo mé obzory. Zatím se učím HTML a CSS kaskádové styly. Je to pro mě vše nové a je toho celkem dost. Nějakou dobu bude trvat než se pokusím prohloubit znalosti třeba právě o PHP.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0