Autor Zpráva
nogod
Profil *
Jak mám udělat vyhledávání nějakého výrazu na svých stránkách, aby si návštevník mohl nalést výraz, který ho zajímá a nechce prohledávat celé stránky. Nějak pomocí formuláře a JavaScriptu?

Děkuji za odpovědi
Hugo
Profil
To zalezi na tom jak mas ty stranky ulozene. Pokud jako soubory na disku, tak je asi nejlepsi pouzit google, jyxo, atd.

Pokud to mas ulozene v databazi, tak muzes pouzit fulltextove vyhledavani.
nogod
Profil *
Mám je uložené na serveru. Jde mi o to, aby návštevníci zadali do kolonky nějaký výraz, který mám na stránce a ono je to přesměruje na danou stránku, která se k tomuto výrazu stahuje. Tedy na těch samých stránkách. už se o to snažím dlouho, ale pořád né a né na to přijít.

Děkuji
WanTo
Profil
nogod
Udělej to přesně tak, jak ti řekl Hugo.
koudi
Profil
nogod
Mám je uložené na serveru.
Nepovidej, kde jinde by ještě tak mohli být? Ve skříni?
nogod
Profil *
V počítači je mám ve "skříni" a samozřejmně že na serveru. Jde mio to, jak na to prakticky.
Hugo
Profil
Nechápeš otázku. Ptal jsem se JAK jsou ty stránky uložené, ne kde. Pokud je máš na disku jako html soubory, tak je nejjednodušší a asi i nejlepší řešení použít služby některého z vyhledávačů (google, jyxo, atd.).

Pokud je máš uložené v db, tak můžeš použít fulltextové vyhledávání, které většina db systémů umí.
Radek Hrabůvka
Profil
www.jakpsatweb.cz/hledani.html
Nogod
Profil *
Děkuji, teď už to chápu.
Nogod
Profil *
Aha, ale pokud mám nově uložené stránky, tak musím čekat, než se naindexují, takže vyhledávání nebude fungovat hned. Chápu to správně.
A ta druhá možnost v db, dalo by se to někde najít a nebo přiblížit, jak na to?

Děkuji
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0